banner_left
banner_right
Finance

Systém MasterCard MoneySend poprvé v Evropě

Společnost Russian Standard Bank oznámila, že jako první z evropských bank bude poskytovat službu vnitrostátních převodů peněz mezi jednotlivci na platformě MasterCard MoneySend.

Program, spouštěný v rámci balíčku služeb pro zákazníky ruské banky Russian Standard Bank (RSB) nazvaného RS-Express, umožní klientům banky platby z karty na kartu. Držitelé karet MasterCard a Maestro vydaných touto bankou budou moci posílat peníze přímo dalším klientům banky RSB, kteří jsou majiteli těchto karet, i jiným držitelům karet MasterCard a Maestro vydaných ostatními bankami v Rusku. Jedná se tak o první službu peněžních převodů mezi jednotlivci pomocí karet MasterCard v Rusku. RSB službu MoneySend zpřístupní prostřednictvím svých bankomatů na celém území Ruska a navíc bude tato služba dostupná v podstatě všem ruským držitelům karet MasterCard a Maestro, pokud transakci schválí jejich banka.

„Platforma MoneySend se již používá v USA a na Dálném východě, avšak pro mě je obzvláště velkým potěšením skutečnost, že můžeme s našimi partnery z banky Russian Standard Bank oznámit spuštění prvního systému MoneySend v Evropě. Abychom vyšli vstříc specifickým potřebám ruského trhu, navrhli jsme zcela nový typ finanční transakce. Tato služba významně rozšiřuje možnosti držitelů karet v Rusku,“ prohlásil Ilja Rjabyj, generální ředitel společnosti MasterCard Worldwide pro Rusko.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *