Prodej

Investice do realit v roce 2010 rostly

Podle nejnovější studie CB Richard Ellis dosáhly investice do komerčních realit v loňském roce částky 646 milionů Euro, což představuje 30% nárůst oproti roku 2009. Je to dáno hlavně silnou druhou polovinou roku, kdy se investovalo 417 milionů Euro.

Stuart Bloomfield, vedoucí investičního oddělení dodává: „V druhé polovině 2010 jsme zaznamenali několik povzbuzujících signálů. Celkový objem investičních transakcí postupně narůstal a zaznamenal zdravý meziroční nárůst o 30%. Zvýšila se investiční aktivita v maloobchodním a průmyslovém sektoru, a také v sektoru hotelů. Co se týče lokalit, zaznamenali jsme rovněž zvýšenou aktivitu v mimopražských regionech. Očekáváme, že tyto trendy budou pokračovat i v roce 2011 a současně věříme, že skupina investorů se bude z hlediska národnosti dále diverzifikovat.“

Objem investic v letech 1999 – 2010

Podle našich očekávání domácí investoři byli ve druhém pololetí roku 2010 nejaktivnější a na objemu realizovaných investic se podíleli šedesáti procenty.

Mezi nejvýznamnější transakce druhého pololetí patří prodej hotelu Intercontinental (108 mil Euro), budov B2&B3 kancelářského projektu City West (70 mil Euro), který zprostředkovávala společnost CB Richard Ellis. Dále se prodalo nákupní centrum IGY (48 mil Euro) v Českých Budějovicích.

Yieldy v České republice pro kancelářský a maloobchodní trh v současnosti dosahují 6,75%, což představuje pokles o 10 bazických bodů v porovnání s prvním pololetím 2010. Po období stagnace, které trvalo od počátku roku 2009 až do konce prvního kvartálu 2010, tak yieldy klesly v roce 2010 již podruhé.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *