Marketing

Nejobdivovanější společnost světa je General Electric

Společnost General Electric si už pátým rokem udržela prvenství na seznamu nejuznávanějších společností sestavovaném na základě průzkumu Nejobdivovanější společnosti světa, který každoročně provádějí společnost PricewaterhouseCoopers a list Financial Times (FT). Společnost Microsoft získala opět druhé místo, IBM se umístila na třetí příčce. Nejuznávanějším vrcholovým vedoucím pracovníkem se stal Bill Gates, jenž dosud dlouho zaujímal druhé místo.
Na druhém místě se v letošním průzkumu udržel Jack Welch, a to přesto, že pozici ředitele společnosti General Electric opustil již před více než rokem.

Pátý ročník této globální studie vychází z názorů více než tisíce generálních ředitelů z více než 20 zemí a vzorku správců fondů, nevládních organizací a mediálních komentátorů. Jeho cílem je zjistit, které společnosti nastavují standardy pro vytváření dobrého jména.

Na vedoucích příčkách seznamu opět převládají společnosti ze Spojených států spolu se dvěma japonskými giganty Toyotou a Sony jako jedinými neamerickými firmami, které se dostaly do první desítky. Avšak na dalších místech je možno zaznamenat rostoucí význam společností z jiných zemí než USA: americké společnosti tvoří méně než polovinu první padesátky. Na tomto vývoji nejvíce získaly evropské nadnárodní společnosti, zejména z Velké Británie a Německa.

Peter Whitehead, editor Financial Times zodpovědný za studie, poznamenal: „Je to už pátý průzkum, který FT a společnost PricewaterhouseCoopers provedly. Na letošní studii je zajímavý zejména rostoucí počet evropských společností v první padesátce.“

Kieran Poynter, partner, PricewaterhouseCoopers LLP, prohlásil: „Vedoucí světové společnosti vykazují shodu v určitých rysech: samozřejmě jde zpravidla o globální hráče silné značky, mají silnou schopnost vést jak interně, tak na trhu, dlouhodobě dosahují růstu, jsou finančně výkonné a vytvářejí hodnotu pro akcionáře. Tyto faktory odpovídají charakteristikám, které respondenti uvádějí jako klíčové pro svůj výběr.

Nejúspěšnější společnosti však k těmto kvalitám ještě něco přidávají. Starají se také o způsob řízení a integritu – a jsou v těchto oblastech svými souputníky považovány za nejlepší.“

Deset nejobdivovanějších společností:

  1. General Electric
  2. Microsoft
  3. IBM
  4. Coca-Cola
  5. Toyota
  6. Sony
  7. General Motors
  8. Wal-Mart
  9. 3M
  10. Dell

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *