Finance

Komerční banka získala 1,2 miliardy Kč na zvýhodněné úvěry pro malé a střední podniky

Komerční banka uzavřela v pořadí třetí smlouvu s Evropskou investiční bankou, jejímž cílem je podpořit financování malých a středních podniků v České republice. Díky smlouvě mohou získat firemní klienti KB s méně než 250 zaměstnanci zvýhodněné úrokové sazby u podnikatelských úvěrů.

Podpis smlouvy mezi Komerční bankou a Evropskou investiční bankou (EIB) je výsledkem dlouhodobé spolupráce v oblasti financování projektů soukromého i veřejného sektoru. Aktuální smlouva byla uzavřena na prostředky ve výši 50 mil. EUR (přibližně 1,2 miliardy Kč).

Úvěr pro malé a střední podniky ze zdrojů EIB je určen především na rozvojové projekty klientů KB. Standardní úroková sazba úvěru je díky spolupráci s EIB snížena o 0,3%.

Úvěrem mohou klienti KB financovat veškeré investice související s pořízením hmotného majetku (s výjimkou zemědělské půdy) a investice do nehmotného majetku. Získání zvýhodněného úvěru je stejně jednoduché, jako podání žádosti o standardní podnikatelský úvěr KB: klient jedná pouze s Komerční bankou, která zajistí účast klienta v programu a seznámí jej se všemi podmínkami čerpání zvýhodněného úvěru.

„Zvýhodněný úvěr z prostředků EIB je mezi klienty KB velmi oblíbený. Získání nižší úrokové sazby je navíc velice jednoduché,“ uvedl Jan Hanuš, vedoucí KB EU Point.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *