Průmysl

Blíží se Mobility Fórum 2011

V úterý 10. května 2011 se v pražském Konferenčním centru TOWER uskuteční Mobility Fórum 2011. Klíčovými tématy budou koncepce rozvoje mobility v ČR a v Evropě, utilitní společnosti a jejich role v oblasti mobility, koncepty multimodální mobility a automobilita s alternativním pohonem se zaměřením na ceny a dostupnost. Pořadatelem fóra, které zaštítil Karel Březina, 1. náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy a informatiky, je společnost ConPro, s.r.o., partnery jsou společnosti Arthur D. Little GmbH, TILI Czech Republic, s.r.o. a Grada Publishing, a.s.

Fórum svým obsahem navazuje na workshop E-mobility, který za účasti více jak 50 odborníků proběhl na konci minulého roku, přičemž téma bylo rozšířeno na další klíčové oblasti mobilit. Fórum by mělo poskytnout odpovědi na klíčové otázky související s budoucí strategií rozvoje dopravy v ČR a ve velkých městech.

V porovnání se zahraničím ČR v otázce mobility a současně šetrnosti k životnímu prostředí značně zaostává. Proto na fóru zazní zkušenosti z velkých měst v zahraničí jako inspirace především v oblasti podpory alternativních multimodálních konceptů. Bez vládní či municipální podpory se nové mobilní koncepty v ČR budou prosazovat jen velmi pomalu. Bez definování dlouhodobého konceptu rozvoje v této oblasti, se budeme pohybovat pouze ve fázi pilotních projektů a jen těžko se dočkáme nasazení elektromobilů či CNG ve větším měřítku. Vystupujícími a hosty fóra budou přední odborníci a top manažeři z oblasti energetiky, dopravy a komunikací. Zastoupena bude státní správa, ministerstva, konzultantské a poradenské společnosti.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!