banner_left
Knihy

Kniha „Nenavlékejte hrochovi ponožky a další pravidla byznysu“

Existují činnosti, které bychom vůbec dělat neměli, natož abychom se je pokoušeli dělat dobře. Stačí si jen na okamžik vzpomenout na nebohého hrocha. Nechce ponožky. Zcela jistě je nepotřebuje. Pokud se mu je budete pokoušet navléknout, nebude na vaše snažení pohlížet nikterak přívětivě… Ani v byznysu bychom neměli ztrácet čas s úkoly a aktivitami, které jsou zbytečné a postrádají jakýkoli smysl. Dříve než se do něčeho pustíte, zamyslete se nad tím – „nenuťte hrocha, aby si navlékal ponožky“.

 • Snažit se je pěkné, uspět je lepší
 • Nechcete-li tančit, nechoďte na večírek
 • Dokonce i slepá veverka nalezne nějaké ořechy
 • Pozor na psa, který neštěká
 • Držíte-li v ruce meč, nemůžete ji nikomu podat

Kniha Nenavlékejte hrochovi ponožky a další pravidla byznysu, jejímž autorem je význačný americký konzultant a specialista na informační technologie Terrey Kelley, předkládá pětasedmdesát jasně formulovaných pravidel týkajících se základních oblastí manažerské práce (organizace práce, komunikace, mezilidských vztahů, vedení lidí v podmínkách neustálých změn a rizik, postupu a povýšení), které sice nejednou obsahují pravdy všeobecně známé a často opakované, avšak v autorově podání jsou tyto pravdy postaveny do „nového světla“ a nových souvislostí. Patřičná dávka humoru a nadsázky jsou zárukou toho, že si poučení z nich vyplývající čtenáři snadno zapamatují.

Jak autor sám říká: „Jednotlivá pravidla jsem se pokusil prezentovat co nejpřístupněji a s humorem. Neznamená to, že bych se považoval za kdovíjak vtipného nebo moudrého člověka. Vůbec ne. Protože vím, že na tento způsob komunikace reaguji nejvstřícněji, snažil jsem se psát jako někdo, komu bych byl sám ochoten naslouchat.“ Kniha je určena jak začínajícím, tak i zkušeným manažerům, pro něž se některá pravidla mohou stát varovným signálem před každodenní rutinou a stereotypem.

Názvy jednotlivých kapitol:

 1. Pravidla o práci
 2. Pravidla o kariéře
 3. Pravidla o managementu
 4. Pravidla o vedení lidí
 5. Pravidla o změnách
 6. Pravidla o riskování
 7. Pravidla o organizacích
 8. Pravidla o komunikaci
 9. Pravidla o lidech a vztazích
 10. Pravidla o pravidlech

(a)

Kniha vyšla v nakladatelství MANAGEMENT PRESS.
Knihu je možné objednat u stejného nakladatelství.

brož., 145 x 205 mm, 228 str.,
doporučená cena 280 Kč, ISBN 80-7261-070-8

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *