E-business

eTarget.cz – sponzorované výsledky vyhledávání, teď bez poplatku!

eTarget.cz je služba provozovaná na českém internetu, prostřednictvím které lze on-line zadávat odkazy na www stránky do několika vyhledávačů. Systém zobrazuje 5 odkazů v sekci sponzorované odkazy, která je umístěna na začátku vyhledávání partnerských portálů.

Každý klient, může využít 100 Kč bonusu zdarma na vyzkoušení služby. Od 1.2.2003 byl zrušen roční poplatek za užívání služby. Nyní může každý během 5 minut zadat odkazy na své www stránky z jednoho místa (www.eTarget.cz), do několika českých vyhledávačů. www.tiscali.cz, www.volny.cz, www.quick.cz, www.redbox.cz. Odkazy jsou funkční ihned po zadání na všech zmíněných portálech.

Jde opravdu o ideální způsob jak přivést cílené návštěvníky na www stránky. Odkazy se zobrazují na základě klíčových slov, která si ke svému odkazu každý přiřadí (neomezené množství). Pokud potom uživatel napíše do okna vyhledávače slovo shodné se tím, které má klient eTarget.cz u odkazu, bude tento odkaz zobrazen v sekci sponzorované odkazy.

Jedinečný je způsob placení služby eTarget.cz, doposud se uživatelé internetu setkávají především s platbou za počet zobrazení (např. banery). V eTarget platí jen za kliknutí na svůj odkaz. Pokud je odkaz na základě shody klíčových slov zobrazen, neplatí klient nic. V momentě kdy uživatel internetu klikne na tento odkaz, přilinkovaný na www adresu, zaplatí klient cenu za klik (základní cena je 5,- Kč). Cenu za klik si klienti určují sami v aukci slov, která je součástí systému. Vzhledem k tomu, že se zobrazuje pouze 5 odkazů na jedno klíčové slovo. Je možné zvýšit cenu (min. o 1,- Kč) nabízenou za klik v případě, že Vaše nabídka na slovo je 6. v pořadí. Odkazy se na portálech vyřazují podle ceny a následně podle času kdy byl odkaz zadán. Systém eTarget.cz lze dobře vyzkoušet zdarma po dobu než se „nevykliká“ vstupní bonus 100 Kč.

On-line statistiky umožňují každému klientovi sledovat vývoj své kampaně a upravovat si klíčová slova či odkazy podle potřeby. Veškeré změny jsou funkční ihned po jejich zadání.

eTarget dokáže reálně za 1000 Kč přivést na každou stránku 200 návštěvníků, kteří sami hledají danou službu či zboží.

Igor Léska – ředitel projektu
Igor.leska@etarget.cz

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *