Branding

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov představil novou vizuální identitu

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov představil novou vizuální identitu, spustil nový web a začal používat i zkrácený název Festival Krumlov. Dominantou nového designu je číslo 30, protože festival letos čeká jubilejní 30. ročník.

Třicítkou prostupují různé hudební nástroje poukazující na pestrou dramaturgii festivalu, které nabídnou rozmanitou vizuální komunikaci, a i přesto umožní jednotnou identitu napříč komunikačními kanály. Design je postaven na tradičních festivalových barvách – královské modré, zlaté a bílé. Zachoval se i duch původního loga s repeticí. Za novým grafickým designem stojí společnost Inveo specializující se na e-commerce od roku 2009.

„Jubilejní 30. ročník byl jedním z impulzů pro novou vizuální identitu. Můžeme říct, že jsme si ji nadělili jako dárek k tak významnému jubileu. Nový koncept budeme aplikovat napříč marketingovým mixem, ať už se bude jednat o outdoor, print nebo online. V průběhu našich kampaní, které plánujeme realizovat, se na vizuálech vystřídá v objetí třicítky 10 hudebních nástrojů. Vizuály budou samozřejmě postavené také na českých i zahraničních umělcích, kteří na festivalu v období od 16. července do 7. srpna vystoupí,“ říká umělecké ředitelka festivalu Gabriela Boháčová.

Festival nikdy předtím ve své vizuální identitě významná výročí neakcentoval. „Cítili jsme potřebu využít 30. ročník k oživení našeho stávajícího stylu a poukázat tak na opravdu dlouhou historii festivalu, který patří mezi tři české největší festivaly klasické hudby. Věříme, že touto sázkou na třicítku posílíme vnímání lidí jako tradičního festivalu, který je už neodmyslitelně spjatý s Českým Krumlovem,“ dodává Boháčová.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je významnou kulturní přehlídkou, na které od roku 1992 zní hudba od 15. až po 21. století. Během celé historie festivalu na něm vystoupilo více než 12 a půl tisíc umělců ze 40 zemí světa. Mezi nimi byli i velké kulturní ikony jako například operní pěvci Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, ale i Karel Gott nebo operní pěvkyně Dagmar Pecková. Festival navštíví každoročně okolo 20 tisíc lidí.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *