On-line

Milionový byznys přineslo Alze zavedení plateb Bitcoiny

Na největším českém e-shopu za ně nakoupily zboží už stovky zákazníků. Současně dramaticky roste zájem o špičkové komponenty na těžbu kryptoměn. Boj o volně přístupná ložiska digitálního bohatství právě vrcholí.

„Alza spustila platby Bitcoiny letos v květnu jako vůbec první velký e-shop. Podařilo se nám strhnout pozornost majitelů této kryptoměny z celé Evropy. Celkem 52 procent těchto plateb bylo ze zahraničí,“ uvedl Igor Pauer, ředitel e-commerce business Alza.cz.

Celkový objem plateb Bitcoinem dosáhl krátce po spuštění řádu milionů korun. Objem nákupů přitom kontinuálně výrazně roste každým dnem. Průměrná výše částky u objednávky při platbě BTC se u Alzy pohybuje kolem 7 000 Kč, což je více než u jiných druhů plateb. Nejvyšší zaplacená částka touto kryptoměnou prozatím činila 560 000 Kč.

Kromě počítačů a notebooků si zákazníci za BTC pořizují především vysoce kvalitní komponenty vhodné pro těžbu kryptoměn, jako jsou grafické karty, procesory a základní desky. „Z těžby kryptoměn se stal Klondike 21. století. Řada lidí si stále uvědomuje, že ještě není pozdě v této novodobé zlaté horečce zbohatnout. Je to jasně vidět i na číslech. V posledních týdnech totiž stoupá zájem o tyto špičkové komponenty o stovky procent. Vytvořili jsme pro ně proto v našem e-shopu i speciální kategorii. Stejně tak na poptávku reagují i výrobci, kteří už připravují speciální grafické karty bez výstupů,“ přiblížil dále Pauer.

Jak již společnost dříve avizovala, do budoucna se chystá zavést možnost platby dalšími kryptoměnami, jako jsou Litecoin nebo Ethereum. Hodnota jednoho Bitcoinu se v současnosti přiblížila hranici 3 000 USD.

Populární jsou rovněž směnární BTC automaty, nainstalované v hlavních showroomech v Praze a Bratislavě. Zařízení provozuje společnost General Bytes s. r. o., která je největším výrobcem těchto automatů na světě. Fenomenální úspěch, spolu s platbou Bitcoiny, zaznamenala i HW peněženka Trezor, kterou Alza do nabídky zařadila před několika týdny.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *