Marketing

Na festivalu Metronome zaujali nejvíce David Byrne a Massive Attack

Na Metronome Festival Prague dorazilo téměř 18 tisíc návštěvníků. Sobotu ovládla především strhující show The Chemical Brothers a David Byrne. První den pak patřil Massive Attack, Johnu Caleovi nebo Tomu Odellovi.

Během dne se představily české i zahraniční kapely jako Them There, Places, Husky Loops nebo Mydy Rabycad, kteří roztančili diváky na hlavní scéně před The Chemical Brothers. Milovníci hudby si tak přišli na své a mohli si poslechnout nejrůznější žánry od alternativy přes pop až po rock či elektronickou hudbu. Publikum rozhýbaly i další kapely, jako Superorganism nebo Bokka.


Massive Attack

Americky hudebník David Byrne, který přišel na scénu po osmé hodině, doslova bral dech dokonale hudebně, choreograficky i scénicky propracovanou show. Těžištěm jeho repertoáru bylo poslední album American Utopia, do programu ale k radosti pamětníků zařadil i písně z éry svého působení ve skupině Talking Heads.

Jedno z nejzvučnějších jmen letošního festivalu, The Chemical Brothers, přišlo na řadu po desáté hodině, kdy byl prostor pod Metronome Stage zcela zaplněn. Známí vizionáři elektrické hudby do Prahy přijeli po dlouhých 11 letech. Blok The Chemical Brothers byl velkolepou tečkou za hlavním programem festivalu, který právem nalákal pod Metronome Stage nejvíce diváků za oba dny. Kapela nedala posluchačům šanci na oddech a odehrála špičkový set skladeb, které v 90. letech pomohly změnit hudební dějiny. Stále působivý zvuk a rytmy dotvářela mimořádná vizuální a světelná show.

Foto: Metronome Festival Prague/Peter Fulop

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *