Výzkum trhu

Nejoblíbenější sporty jsou pěší turistika a plavání

Sport je zdraví prospěšný. Podle průzkumu společnosti GfK 60 procent Čechů sportuje alespoň jednou týdně. Aktivních sportovců nám přibývá, naopak ubývá z řad příležitostných sportovců. Z hlediska obliby, stejně jako v loňském roce, vede pěší turistika, následuje plavání a jízda na kole. Tato zjištění vyplynula z aktuálního výzkumu společnosti GfK na reprezentativním vzorku 800 respondentů v České republice.

Sportem ku zdraví

Sport je zdraví prospěšný, o tom není žádných pochyb. Sportování nás nejen udržuje v dobré kondici, ale má i blahodárné účinky na naše zdraví. Podle výzkumu společnosti GfK 60 procent Čechů sportuje alespoň jednou týdně. Sportovců, kteří sportují alespoň dvakrát v týdnu, za poslední rok nepatrně přibylo, naopak nám ubývá lidí, kteří se sportu věnují méně.

Více aktivních žen, méně aktivních mužů…?

Ve srovnání s loňským rokem se nám nepatrně zvýšil počet těch, kteří sportují nejméně 2x v týdnu. Dvakrát v týdnu sportuje 1/5 lidí a stejný počet aktivních sportovců se věnuje sportu ještě častěji. Mezi aktivními sportovci převládají lidé do 39 let a se středoškolským či vyšším vzděláním. „Pokud porovnáme poměr sportujících mužů a žen jsou výsledky téměř vyrovnané. Jen jsme zaznamenali mírný nárůst aktivních sportovkyň oproti roku 2013, a naopak mírný pokles u mužů věnující se aktivnímu sportu,“ dodává Jiří Nosek, Sector Leader Financial Services & Technology ze společnosti GfK.

Počet příležitostných sportovců klesá

Příležitostně (3x za měsíc nebo méně) se sportu věnuje jeden ze tří Čechů. Mezi příležitostnými sportovci naopak oproti roku 2013 došlo ke zvýšení podílu mužů na úkor podílu žen, které se přesunuly do kategorie sportovců aktivních. Lidí, kteří se nevěnují vůbec žádnému sportu, je v současnosti 8 procent, což představuje oproti roku 2013 nepatrný nárůst.

Které sporty provozujeme nejčastěji?

Mezi tři nejčastější sportovní aktivity v Čechách patří pěší turistika, plavání a jízda na kole. Dále pak následují bowling, tancování, fitness a badminton. Rozdíl ve sportech pro muže a ženy je patrný na první pohled. Zatímco ženy se věnují více tanci, online bruslení, aerobiku či józe, muži naopak preferují fotbal, stolní tenis, tenis, nohejbal a hokej.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *