banner_left
banner_right
Služby

Obliba informačních SMS v Česku a Slovensku stoupá

SMS si na rozdíl od e-mailu přečte každý, a to téměř okamžitě. To vítají společnosti Dr. Max, Eismann a Městská část Praha 16. Tyto subjekty začaly využívat firemní SMS bránu neoGate od společnosti Neogenia.

Podle statistik neoGate zájem o informační SMS neustále roste, jen loni jich touto službou bylo odesláno přes 57 milionů, a to ve finančním objemu až 39,9 milionu korun. SMS zpráva má mezi všemi kanály pro rychlé informování výsadní postavení. Na rozdíl od telefonického hovoru nikoho neruší, přečte si ji většina příjemců a má obrovskou penetraci díky vysokému zastoupení mobilních telefonů v populaci.

Dr. Max prostřednictvím neoGate odbavuje veškeré notifikační SMS zprávy pro online nákupy na Slovensku. Síť lékáren je přítomná ve více než dvou stech městech po celém Slovensku. V případě nákupu na dobírku a osobního odběru v devadesáti městech je možné notifikační SMS využívat jako jeden z důležitých komunikačních kanálů směrem k nakupujícím, kteří budou snadno a rychle informováni o expedici objednávky a datu jejího doručení. „Našim zákazníkům nabízíme vždy maximální služby. Jsme s nimi v neustálém kontaktu a dáváme jim informace, které očekávají. I proto jsme se rozhodli používat službu pro rozesílání SMS,“ řekl Tomáš Schuchmann, eCommerce manažer Dr. Max.

Společnost Eismann, která v roce 2013 po akvizici Family Frost International vstoupila na český trh, se také rozhodla využívat možnost komunikovat se svými zákazníky prostřednictvím zpráv. Díky této službě hromadně rozesílá SMS o tom, kdy je navštíví předem domluvený obchodním zástupce, aby se mohli poradit, jaké nové zboží si mohou zakoupit.

Varovna_SMS_neoGate

Městská část Prahy 16 oslovuje touto službou své občany a zasílá jim důležité a aktuální informace například o plánovaných odstávkách vody, uzavírkách ulic, či o administrativě městské části. V loňském roce tímto systémem od Neogenie odeslaly obce 1,5 milionu SMS.

„SMS zprávy se osvědčily jako komunikační kanál nejen pro internetové obchody, ale i pro krizové řízení. Díky tomu tak městské části mohou například dát vědět svým občanům, v jaké ulici najdou cisternu s pitnou vodou, pokud praskne vodovodní řad. NeoGate lze snadno obsluhovat přes webové rozhraní kdekoliv na světě,“ uvedl Ondřej Švrček, obchodní ředitel společnosti Neogenia.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *