Reklama

První dynamická televizní reklama v Česku

V úzké spolupráci se Sazkou a televizí Nova posunula pražská kreativní agentura Isobar, dříve známá jako Bistro Agency, technologické hranice nejen televizní reklamy. Novinka s označením NEBE, kterou vytvořil vývojářský tým Isobaru, umožňuje zobrazovat v televizních reklamách zcela aktuální informace ne starší než pět minut.

Na vývoji nástroje pro dynamickou reklamu se podílela Sazka, která hledala nový způsob propagace své online sázkové kanceláře Sazkabet. Premiéru si NEBE odbylo 14. května na sportovním kanálu televize Nova.

Díky systému “Never Ending Brand Execution”, což je celý název systému, vysílala Nova na kanálech Nova Sport 1 a 2 o přestávkách mezi sportovními utkáními reklamu s aktuálními kurzy Sazkabetu, které se automaticky mění v průběhu času. Televize Nova s Isobarem při vývoji spolupracovala. V brzké budoucnosti bude možné nástroj využít i na dalších českých televizních stanicích.

Jak to celé funguje? Systém NEBE zpracuje nejčerstvější informace, v tomto případě kurzy Sazkabetu na fotbalový zápas Toulouse a Monaka, a odešle je televizi. Ta informace automaticky dosadí do předem připraveného spotu, vygeneruje finální verzi televizní reklamy a odvysílá ji. Reklama na sázkovou kancelář s aktuálními kurzy tak běží během zápasu několikrát, vždy s informacemi, které jsou staré ani ne pět minut. Kreativa se přitom připraví pouze jednou a celý proces publikace reklamy probíhá zcela automaticky na základě vložených dat.

“Dynamický obsah už nějakou dobu rezonuje online světem. Většina dnešních služeb ale končí u bannerů. V Isobaru jsme si dali za cíl naplnit potenciál dynamických reklam a vytvořit nástroj, který by dokázal naši vizi realizovat. Tak vzniklo NEBE. Přes tento systém lze vytvářet kromě dynamických televizních reklam i dynamické bannery včetně bannerů a videí na sociálních sítích. Online reklamy dokážeme obohatit o nejaktuálnější data, která má inzerent nebo jeho agentura k dispozici, a přidáme jim tak úplně novou komunikační hodnotu,” popsal benefity systému ředitel Isobaru Tomáš Kleňha.

Na vývoji celého systému NEBE se úzce podílela Sazka, která i díky povaze kurzovního sázení hledala inovativní způsob propagace s další přidanou hodnotou pro zákazníky. Po dohodě ho společně plánují nabízet i dalším klientům Isobaru. “Sazkabet dokonale využívá potenciálu nového nástroje v televizi i v online reklamě. Je jen na fantazii klientů, jak takový systém využijí. Sami jsme měli možnost nástroj dlouze testovat a jsme rádi, že můžeme tímto způsobem přispět k vývoji marketingu a reklamy u nás,” doplnil brand manažer Sazky Petr Onisko.

“Vytvoření takového nástroje má potenciál změnit celý český trh. Věříme, že NEBE přinese renesanci do v minulosti nepříliš flexibilního televizního formátu, který nedokázal reagovat na aktuální potřeby a vývoj kampaně. Nasazení nových reklam bylo náročné technicky, časově i finančně. Díky technologii NEBE je možné televizní kampaň upravit za zlomek ceny a prakticky okamžitě,” zdůraznil Petr Chajda, generální ředitel Dentsu Aegis Network, do jehož sítě Isobar patří.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *