Branding

Pulzující holografické objekty jsou hlavním motivem vizuálního stylu festivalu světla Signál

Pátý ročník festivalu světla SIGNAL, který proběhne od čtvrtka 12. do neděle 15. října, opět nabídne návštěvníkům více než dvacet instalací od českých i zahraničních autorů. Vizuální styl připravuje již třetím rokem studio Oficina.

Hlavním motivem, který se letos odráží ve všech vizuálních materiálech, jsou pulzující holografické objekty v městském prostředí, konkrétně v lokacích festivalu.

Pro letošní ročník SIGNAL festivalu připravilo studio Oficina nový vizuální styl, ve kterém jsou klíčovým prvkem holografické objekty umístěné v reálném městském prostředí. „Hologram je ve své podstatě magický. Zobrazuje cosi existujícího na jiném místě a působí téměř jako kouzelný přelud. Celý festival SIGNAL lze vnímat jako sled magických momentů. Letošní vizuál se tak snaží přesně na této jeho kvalitě stavět,“ vysvětluje ředitel marketingu SIGNAL festivalu Petr Plewka.

Oficina se pro jednotlivé návrhy identity každoročně snaží připravit jedinečnou technickou metodu a nejinak tomu bylo i v případě letošního SIGNAL festivalu. Holografické objekty byly umístěny přímo do reálných lokací letošního SIGNAL festivalu, což si vyžádalo technicky i časově náročnější přípravu. “3D objekty v cyklické animaci jsme nejdříve fiktivně “rozřezali a naskenovali” na frontální rovině a tento pohyb byl tisíckrát přehráván na jedoucí obrazovce ukotvené na mobilním slideru. Celý proces jsme ovládali skrz vlastní a pro projekt vytvořeném rozhraní, které zajišťovalo synchronizaci mezi promítaným videem, jízdou a fotoaparátem,“ vysvětluje Lukáš Fišárek, grafický designér studia Oficina.

Pražské studio Oficina se zaměřuje především na motion design a vizuální identitu . Od vzniku v roce 2009 se proslavilo prací na grafické podobě kanálů Prima Cool, RTVS nebo Film+, za které získalo i prestižní ocenění PromaxBDA. V českém prostředí patří Oficina mezi průkopníky motion designu, tedy oboru na průsečíku animace, grafického designu a digitálního videa. Také proto členové studia založili spolek Czech Motion Design organizující festival Mouvo, který představuje světovou špičku motion designu napříč celým jeho spektrem.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *