Média

Sbírka Darujte hračku potěší o Vánocích téměř 2000 dětí

Končí 15. ročník sbírky (nejen) hraček pro děti v dětských domovech a ústavech sociální péče. Český rozhlas ve spolupráci se sdružením vozíčkářů Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. slavnostně předá zástupcům 54 domovů z celé republiky téměř 4000 zásilek s dárky pro děti a mentálně hendikepované.

Stane se tak ve čtvrtek 19. prosince od 13.00 hod. v rámci galaprogramu v KD Ostrov Havlíčkův Brod. Celou akci zakončenou explozí dětské radosti můžete sledovat s námi na YouTube kanálu Českého rozhlasu v přímém videopřenosu nebo ve vysílání stanice Radiožurnál.

Projekt Darujte hračku nabídl na svém webu databázi téměř 4000 dětských přání. Ta se díky posluchačům Českého rozhlasu a všem, kteří se k nim připojili, podařilo v období mezi 18. listopadem a 15. prosince postupně splnit. Denně přinášeli lidé dary na sběrné místo v Římské ulici v Praze osobně nebo zasílali balíky z celé republiky zdarma díky kurýrům partnerské logistické společnosti GLS.

„Jsem opravdu rád, že se díky jubilejnímu ročníku sbírky Darujte hračku podaří na Štědrý večer rozzářit oči rekordnímu počtu dětí a chovanců ústavů sociální péče po celé republice! Za to bych chtěl poděkovat všem dárcům nejen z řad posluchačů Českého rozhlasu. Jako generálního ředitele Českého rozhlasu mne pak velmi těší také fakt, že se letos redaktorům našeho Centra zpravodajství ve velkém rozsahu podařilo zpracovat pro vysílání stanic Českého rozhlasu kromě průběhu sbírky samotné také celou řadu témat návazné problematiky fungování dětských domovů a ústavů sociální péče z mnoha úhlů,“ dodává Mgr. art. Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu

Plně naložený kamion odvezl celou sbírku v pondělí 16. prosince ze sídla Českého rozhlasu v Praze na místo oficiálního předání v Havlíčkově Brodě. Tam prochází ještě celý náklad důkladnou závěrečnou kontrolou před jeho předáním. Děti v domovech a ústavech najdou svá splněná přání pod stromečkem na Štědrý večer.

Reportáže Českého rozhlasu a informace o sbírce najdete na webu www.darujtehracku.cz.

Čtěte také