Obchod

Slivovice R. JELÍNEK získala zlato v Německu

Likérka RUDOLF JELÍNEK získala v květnu v anonymním testování Německé potravinářské společnosti DLG ocenění pro dva své výrobky. Tříletá zlatá slivovice R. JELÍNEK získala zlatou medaili, hruškovice Williams R. JELÍNEK pak stříbrnou.

„Testy DLG patří mezi nejuznávanější ocenění v Německu a jsou vysoce respektované v celé západní Evropě,“ říká Martin Déva, ředitel pro export společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Tříletá zlatá slivovice R. JELÍNEK získala zlatou medaili, když ji nezávislá porota DLG udělila 4,78 z maximálně možných pěti bodů. Hodnotila se barva, vůně, čistota a chuť. V dané kategorii bylo celkem anonymně hodnoceno 14 obdobných vzorků, z toho na zlatou medaili dosáhly pouze dva, šest získalo stříbrnou, tři bronzovou a tři vzorky byly z hodnocení pro nesplnění kritérií vyloučeny.
R. Jelínek Hruškovice
Hruškovice Williams R. JELÍNEK v tradiční lahvi – budíku – získala v testu DLG stříbrnou medaili se ziskem 4,49 bodů na pětibodové škále. V této kategorii bylo anonymně hodnoceno celkem 43 vzorků, z toho 11 získalo zlatou, 20 stříbrnou, pět bronzovou medaili a sedm vzorků bylo vyloučeno.

Ocenění smí společnost RUDOLF JELÍNEK pro dané výrobky používat po dva roky od data udělení. Medaile budou v tomto období umístěny na lahvích tříleté zlaté slivovice a hruškovice Williams R. JELÍNEK.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *