Obchod

Světlý ležák Litovel Premium zvítězil na Pivexu

Druhá středa nového roku přinesla do brněnského hotelu Voroněž vyhlášení prestižní degustační pivní soutěže Pivex, kde zápolila lahvová a sudová piva. Mezi 22 zúčastněnými pivovary nechyběl ani tradiční účastník, Pivovar Litovel.

Jeho sudový světlý ležák Litovel Premium si připsal zlatý triumf, čímž potvrdil nedávné vítězství na mezinárodní soutěži Evropská pivní hvězda. Kromě něj získaly bronz také tmavé pivo Litovel Dark a pivní mix Černý Citron Nealko.

„Pivex je na české pivní scéně zavedenou soutěží. Náš pivovar se jí účastní tradičně a dosahuje při tom velmi dobrých výsledků,“ podotýká ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Tento rok je pro litovelské pivovarníky opět znamenitý: světlý ležák Litovel Premium, triumfující ve Zlatém soudku Pivex 2015, potvrdil listopadový primát z mezinárodní soutěže Evropská pivní hvězda i tzv. zlatý hattrick, neboli zlato ze třech ročníků degustační soutěže České pivo. „Naše Litovel Premium se vyznačuje skvělou pitelností, tedy vlastností, která je výsledkem klasické, neurychlené a přirozené výroby. A oceňují ji nejen odborníci, ale především konzumenti,“ dodává Hyneček.

Významným úspěchem jsou pro Litovel dále bronzy pivního mixu Černý Citron Nealko a tmavého výčepního piva Litovel Dark v sekci Zlatý pohár Pivex 2015. Ty navázaly na loňskou výhru v kategorii nealkoholických míchaných piv a nejlepší kolekci v kategorii světlých ležáků a světlých výčepních piv. Pivovar Litovel patří do holdingu PMS, jehož zástupci, tedy hanušovická Holba a přerovský Zubr, se zaskvěli také. Jmenovitě: pivní mix Holba Horské byliny obdržel zlato, stříbrné medaile si odnesly Zubr tmavý, bronz Zubr Gold.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *