Komunikace

Toma startuje televizní kampaň na podporu projektu Živé studánky

Výrobce balených vod Toma spustil televizní kampaň k druhému ročníku projektu Živé studánky. Jejím prostřednictvím opět vybízí veřejnost k hlasování o renovaci studánek a zároveň se snaží podpořit její vztah k přírodě. Projekt má vedle televizního vysílání podporu také v digitálu a PR.

Aktivita je vidět na webu, YouTube, Facebooku a letos nově také na Instagramu ve formě stories. Televizní spot poběží na stanicích FTV Prima a TV Barrandov. Celá kampaň se zaměřuje na širokou veřejnost, rodiny, mladé maminky či ekologicky smýšlející osoby.

Toma, která stáčí vodu z pramene v přírodní rezervaci Adršpašsko-teplických skal, se projektem hlásí ke studánkám jako ke svým malým sestřičkám. „Tím, že obnovujeme i další vodní zdroje ve volné přírodě, se chceme přírodě odvděčit za to, že nám na Broumovsku dává jednu z nejčistších vod ve střední Evropě. Cítíme to jako naši povinnost,“ vysvětlil Michal Vávřil, marketingový manažer značky Toma.

Odborným partnerem projektu je opět Český svaz ochránců přírody. „Projekt Živé studánky pomáhá zvýšit povědomí o významu vodních zdrojů mezi širokou veřejností a zároveň aktivizuje místní komunity, které by ke studánkám ve svém okolí měly mít skutečně vztah, aby se do péče o ně samy aktivně zapojily,“ vysvětluje Petr Stýblo, ředitel kanceláře Českého svazu ochránců přírody.

Na webu www.zivestudanky.cz mohou lidé až do 30. června hlasovat o obnově zázemí dalších pramenů v sedmi různých krajích. V rámci přidružené soutěže pak Toma zároveň motivuje hlasující, aby se k nominovaným studánkám vydali například s rodinou a poslali z místa foto se studánkou do hlavní soutěže. Chce tak posílit jejich vztah k přírodě a podpořit je v aktivním životním stylu.

Premiérový ročník ankety se v roce 2017 rozjel v prvních šesti krajích a Praze. Lidé tehdy odevzdali téměř 14 tisíc hlasů a příznivci konkurenčních studánek spolu na několika místech sváděli těžký boj až do posledního dne hlasování. „Zájmem veřejnosti o studánky a počtem hlasujících jsme byli příjemně překvapeni. Proto jsme se rozhodli, že podpoříme i renovaci studánek, které sice skončily v hlasování na druhém místě, ale získaly v soutěži přes tisíc hlasů,“ řekl Michal Vávřil.

Čtěte také