Komunikace

Trinity Bank má v příštím roce plán zisku přes 100 milionů korun

Trinity Bank oznámila za první pololetí roku 2020 překročení plánu zisku a také soustavný růst od vstupu na trh začátkem roku 2019. S rozvojem banky souvisí i rozšiřování týmu expertů či spolupráce s významnými osobnostmi. Plán zisku na rok 2021 přesahuje hranici 100 milionů korun.

Trinity Bank překročila za první pololetí roku 2020 plán zisku a dosáhla čistého zisku 31 milionů korun. Při alikvótním porovnání s předchozím rokem tak vykazuje nárůst zisku o 23,1 %. V rámci kapitálové přiměřenosti dosahující po prvním pololetí roku 2020 téměř 23 % se řadí mezi tři nejsilnější a finančně nejstabilnější banky na tuzemském trhu. Pozitivní výsledky hospodaření a kapitálová stabilita jsou zároveň podpořeny vysokou mírou likvidity, která významně převyšuje regulatorní požadavky. Bilanční suma banky se blíží 18,5 miliardám Kč, což je více než dvojnásobek ve srovnání s obdobím vstupu na bankovní trh. Objem vkladů se za první pololetí zvýšil z 14,1 miliardy na 16,3 miliardy korun. Hodnota akcií Trinity Bank je stabilní, počet klientů dosahuje dvacet pět tisíc. I nadále se banka zaměřuje intenzivně na financování nemovitostí a developerských projektů a na rok 2021 plánuje zisk přes 100 milionů korun. Plánovaný růst banky je strategicky koncipován a nevyžaduje výrazný růst zdrojů, tedy ani poboček, ani systémů či lidských zdrojů.

V souladu s vizí banky „Chráníme Váš úspěch“ byla nově navázána spolupráce s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem. „Mnoho let dávám Jardu za vzor svým kolegům a celému týmu. Na hodně firemních setkáních jsem rozdával jeho rozhovory, podtrhané, označené, aby si kolegové zapamatovali důležité myšlenky a nechali se inspirovat. Jeho píle, vytrvalost, disciplína, nadšení i víra jsou inspirativní pro každého. Jaromír Jágr je žijící světová legenda pro naše hodnoty, a právě soulad hodnot mě podnítil k nabídce spolupráce. Zároveň i okolnosti nahrály tomu, abychom mohli spolupráci zrealizovat v souladu s misí Trinity Bank,“ uvádí ke spolupráci zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík a doplňuje: „Věřím, že naše mise promítající se do vzájemné spolupráce bude přínosná pro Jaromíra Jágra i jeho hokejový klub. Pro nás bude ctí i stvrzením naší mise příležitost podílet se na jeho dalších úspěších. Chceme chránit jeho úspěch, stejně jako chráníme úspěch všech našich klientů.

Čtěte také