Komunikace

Trinity Bank má v příštím roce plán zisku přes 100 milionů korun

Trinity Bank oznámila za první pololetí roku 2020 překročení plánu zisku a také soustavný růst od vstupu na trh začátkem roku 2019. S rozvojem banky souvisí i rozšiřování týmu expertů či spolupráce s významnými osobnostmi. Plán zisku na rok 2021 přesahuje hranici 100 milionů korun.

Trinity Bank překročila za první pololetí roku 2020 plán zisku a dosáhla čistého zisku 31 milionů korun. Při alikvótním porovnání s předchozím rokem tak vykazuje nárůst zisku o 23,1 %. V rámci kapitálové přiměřenosti dosahující po prvním pololetí roku 2020 téměř 23 % se řadí mezi tři nejsilnější a finančně nejstabilnější banky na tuzemském trhu. Pozitivní výsledky hospodaření a kapitálová stabilita jsou zároveň podpořeny vysokou mírou likvidity, která významně převyšuje regulatorní požadavky. Bilanční suma banky se blíží 18,5 miliardám Kč, což je více než dvojnásobek ve srovnání s obdobím vstupu na bankovní trh. Objem vkladů se za první pololetí zvýšil z 14,1 miliardy na 16,3 miliardy korun. Hodnota akcií Trinity Bank je stabilní, počet klientů dosahuje dvacet pět tisíc. I nadále se banka zaměřuje intenzivně na financování nemovitostí a developerských projektů a na rok 2021 plánuje zisk přes 100 milionů korun. Plánovaný růst banky je strategicky koncipován a nevyžaduje výrazný růst zdrojů, tedy ani poboček, ani systémů či lidských zdrojů.

V souladu s vizí banky „Chráníme Váš úspěch“ byla nově navázána spolupráce s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem. „Mnoho let dávám Jardu za vzor svým kolegům a celému týmu. Na hodně firemních setkáních jsem rozdával jeho rozhovory, podtrhané, označené, aby si kolegové zapamatovali důležité myšlenky a nechali se inspirovat. Jeho píle, vytrvalost, disciplína, nadšení i víra jsou inspirativní pro každého. Jaromír Jágr je žijící světová legenda pro naše hodnoty, a právě soulad hodnot mě podnítil k nabídce spolupráce. Zároveň i okolnosti nahrály tomu, abychom mohli spolupráci zrealizovat v souladu s misí Trinity Bank,“ uvádí ke spolupráci zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík a doplňuje: „Věřím, že naše mise promítající se do vzájemné spolupráce bude přínosná pro Jaromíra Jágra i jeho hokejový klub. Pro nás bude ctí i stvrzením naší mise příležitost podílet se na jeho dalších úspěších. Chceme chránit jeho úspěch, stejně jako chráníme úspěch všech našich klientů.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *