Obchod

V nově rozšířeném obchodním Centru Chodov bude nakupování zážitkem

Společnost Unibail-Rodamco zahájila nejvýznamnější proměnu v historii pražského Centra Chodov od jeho otevření v roce 2005, jež přinese více než třetinové rozšíření dnešní plochy. Ta do podzimu 2017 z aktuálních 61 000 m2 vzroste na 100 286 m2.

Zákazníci budou moci nově vybírat ze sortimentu bezkonkurenčního počtu 300 prodejních jednotek, z nichž se 23 představí v exkluzivním konceptu s fasádou o výšce překonávající 6 metrů. Přibyde také přes tisíc parkovacích míst, řidiči jich k dispozici získají více než 3 400. Vedle přístavby zcela nových částí se modernizace postupně dočkají i stávající prostory centra. Jeho součástí se stane kino, 18sálový multiplex s prémiovými VIP a 4DX sály, který svým rozsahem a moderním pojetím dosud u nás nemá obdoby. Pozornost si zaslouží i prostředí restaurační zóny obsahující 43 jednotek s pestrou paletou mezinárodních kuchyní a poskytující prostor pro tematické aktivity, jako jsou například lekce vaření, kuchařské show a food festivaly. Nové Centrum Chodov ve svém rozšířeném food courtu uvede poprvé v České republice také Wagamama, světově proslulou japonskou restauraci, jejíž plocha zde bude zaujímat 525 m2.

„Rozšíření Centra Chodov dlouhodobě vnímáme jako jeden z našich nejvýznamnějších investičních plánů v rámci středoevropského regionu. Cílem projektu je poskytnout zákazníkům plnohodnotnou alternativu nakupování a zábavy v centru Prahy. Toho chceme docílit prostřednictvím bezkonkurenčního spektra nákupních i volnočasových příležitostí, například ve formě nejrozsáhlejšího a nejmodernějšího multiplexu s 18 kinosály, včetně VIP a 4DX sálů, konceptu ‚designérské galerie‘ s prémiovými prodejnami nebo rozšířené restaurační zóny zahrnující 43 rozmanitých možností,“ řekl Arnaud Burlin, výkonný ředitel společnosti Unibail-Rodamco pro střední Evropu. „Rozšířené Centrum Chodov bezpochyby potvrdí svou unikátní pozici nejen v Praze, ale i za hranicemi metropole.“

OC_chodov_new

Za designem Centra Chodov stojí architekti oceňovaného britského ateliéru Benoy a francouzské kanceláře Saguez & Partners, které společnost Unibail-Rodamco oslovila na základě úspěchu několika předchozích spoluprací. Exteriéry budovy v jejich návrzích definují solidní materiály, decentní odstíny a originální dekorace fasády v bílé barvě. Interiéry nesou díky prvkům, jako jsou mramorové podlahy nebo lesklé bílé či metalické povrchy, punc harmonické čistoty, elegance a luxusu. Prostory na základě jejich spojení působí vzdušně a velkoryse. Architektura Centra Chodov je jedinečná i v zodpovědném přístupu k životnímu prostředí, budova se řadí k tzv. „zeleným“ a maximálně využívá principů šetrných k přírodě. Součástí projektu rozšíření je přínosná rekultivace přilehlé krajiny, kterou navíc Centrum Chodov napomůže zatraktivnit své okolí, a dostojí tak slibu být dobrým sousedem. Ekologickou orientaci centra potvrzuje řada doposud získaných mezinárodních certifikátů, například BREEAM v kategoriích „Asset Rating” s hodnocením „VERY GOOD“ a „Building Management“ klasifikované jako „EXCELLENT“.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *