Marketing

V Praze se otevírá největší atrakce s virtuální realitou v Evropě

Česká metropole má nově turistickou atrakci, díky které se zařadí na světovou špičku v oblasti virtuální reality. Od začátku května mohou návštěvníci v centru Prahy prožít procházku Prahou 16. století a setkat se s legendárním Golemem.

Unikátní projekt Golem VR představuje zážitkovou hru kombinující nejnovější dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Veřejnosti nabízí procházku magickou rudolfínskou Prahou, možnost dotýkat se vybraných objektů či řešit jednoduché úkoly. Vyvrcholením je návštěva pracovny rabi Löwa a oživení Golema.

Největší evropský projekt na poli virtuálních technologií spustilo v Praze vývojářské studio DIVR Labs. „Příběh o Golemovi je silně spjatý s českou metropolí a věříme, že osloví české i zahraniční návštěvníky,“ uvedl Lukáš Burda, CEO studia DIVR Labs.

“Připravit celý projekt trvalo týmu vývojářů přibližně rok. Volný pohyb v prostoru umožňuje batoh s počítačem, který je propojen s virtuálními brýlemi vytvářejícím fiktivní svět. Atmosféru staré Prahy si návštěvníci mohou užít individuálně nebo v multiplayeru až pro čtyři hráče,” vysvětluje Burda.

Multismyslový projekt si mohou návštěvníci vyzkoušet na 250 metrech čtverečních v suterénu hračkářství Hamleys v centru Prahy.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *