Komunikace

V průvodu Prague Pride 2014 šly stovky živých avatarů

Celkem 610 dvojic tvořených přímým účastníkem a gayem či lesbou z Východu se v sobotu 16. srpna 2014 účastnilo průvodu Prague Pride. Příslušníci LGBT komunit, kteří ve svých zemích musejí homosexualitu skrývat, se tak mohli prostřednictvím svých zástupců přítomných v Praze zúčastnit pochodu a zažít atmosféru gay pride.

Do kampaně na podporu gayů a leseb z Východu nazvané „LGBT avatars“ se zaregistrovalo celkem 1 230 živých avatarů a 724 lidí z východních zemí. Kampaň byla šířena pouze prostřednictvím sociálních sítí a Google reklamy, bez mediálních partnerů.

Prague pride_2014_2

Dvojice se vytvářely po zaregistrování na webové stránce www.LGBTavatars.cz, a to tak, že východní uživatelé si k sobě vybírali protějšky z nabídky registrovaných avatarů. Ti jim pak prostřednictvím mobilní aplikace sdíleli fotky, videa a vzkazy přímo z průvodu. Ne všichni zaregistrovaní nakonec uzavřeli dvojice. Ti, kdo v sobotním průvodu neměli svého avatara, mohli sledovat veřejný kanál s fotkami a vzkazy na www.LGBTavatars.cz. Ve středu Václavského náměstí, odkud průvod v sobotu vycházel, byla také umístěna obří obrazovka, na níž byly promítány vzkazy přicházející přímo od účastníků kampaně z Ruska, Ukrajiny, ale třeba i Egypta.

„Je to poprvé za čtyři roky existence Prague Pride, kdy jsme měli politicky zaměřenou kampaň. Jsme rádi, že ji lidé přijali za svou a že si našla příznivce,“ řekl předseda Prague Pride Czeslaw Walek. V sobotním průvodu Prahou šlo minimálně 17 tisíc lidí, mezi nimi i skupiny účastníků z Ruska a Ukrajiny.

Autorem kampaně je agentura Geometry Global. „Výsledky jsme nadšeni – tenhle projekt jasně ukazuje, že internet dokáže překonávat hranice a dát všem lidem skutečnou svobodu, kterou si zaslouží. V roce 2015 to doufám zopakujeme v ještě větším měřítku a znásobíme svůj tlak na méně tolerantní společnosti a vlády. Například v Rusku si lidé letos užili pride parade online – příští rok třeba vyjdou do ulic.“ Tak zhodnotil kampaň vedoucí kreativního týmu Will Rust. Komunikační platformu naprogramovala společnost Adikt Mobile.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *