Internet

V srpnu rostla návštěvnost společenských webů a auto-moto serverů

Po mírném snížení návštěvnosti v červenci, způsobeným obdobím prázdnin a dovolených, vzrostly v srpnu všechny ukazatele návštěvnosti internetu měřené NetMonitorem.  Nejvíce pak počet zobrazení stránek (o téměř 12 %) a počet zahájených přehrání streamovaného obsahu(o 17,5 %). Z webových kategorií se nejvíce zvýšila návštěvnost společenských magazínů a auto-moto severů (přibližně o desetinu RU).

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu

Počet reálných uživatelů, navštěvujících webové stránky zapojené do NetMonitoru dosáhl v srpnu počtu 6,3 milionu návštěvníků z ČR a 1,8 milionu ze zahraničí. Čeští internetoví uživatelé provedli na webech měřených výzkumem 1,1 miliardy návštěv, přičemž délka jedné návštěvy dosahovala v průměru 8 a půl minuty. Stránky zapojené do NetMonitoru navštěvovalo v pracovních dnech přibližně 3,2 milionu uživatelů denně, což je o 700 tisíc více nežli o víkendech.

Tab.1. Návštěvnost internetu v ČR – meziměsíční srovnání nejdůležitějších výsledků

tabulka net monitor srpen

* Reální uživatelé z ČR – počet uživatelů internetu z České republiky, kteří navštívili alespoň jeden z webů zapojených do výzkumu NetMonitor během daného měsíce.

Zdroj: NetMonitor, červenec a srpen 2013. 

Návštěvnost mobilního internetu a streamovaného obsahu

V srpnu se výrazně zvýšila návštěvnost z mobilních zařízení a sledovanost streamovaného obsahu. Počet českých internetových uživatelů navštěvujících zapojené mobilní webové stránky z mobilních telefonů a tabletů přesáhl 1,7 milionu a počet uživatelů navštěvujících multimediální obsah 2,7 milionu. Nejvyšší mobilní návštěvnost a nejvíce mobilních zobrazení stránek zaznamenaly horizontální a zpravodajské portály.

Návštěvnost jednotlivých kategorií

V minulém měsíci nejvíce rostla návštěvnost společenských magazínů a serverů z kategorie Auto-moto, která zahrnuje webové stránky s radami, recenzemi a články pro motoristy či weby s nabídkou automobilů. Návštěvnost těchto webových stránek se zvýšila o 9,4 % (135 tisíc uživatelů) a v srpnu dosáhla téměř 1,58 milionu uživatelů. Mírný nárůst zaznamenala také většina ostatních kategorií webových stránek.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *