Obchod

Velkoplošné obchodní komplexy již mají v České republice 4,5 milionů m2

Na konci roku 2014 bylo v České republice podle výzkumu společnosti INCOMA GfK rozmístěno 497 moderních multisortimentních moderních obchodních komplexů s celkovým rozsahem přes 4,5 mil. m2 hrubých pronajímatelných ploch.

Z tohoto počtu je 92 tradičních nákupních center s celkovým rozsahem 2,3 mil. m2 ploch.

V přepočtu na 100 obyvatel je nejvíce hrubých pronajímatelných ploch výše uvedených projektů v Praze (téměř 80 m2 na 100 obyvatel) a česká metropole je z tohoto hlediska jednoznačně nejvíce saturovaným regionem. Dále následuje Ústecký kraj s 52 m2 na 100 obyvatel. Nejméně saturovanou je z hlediska relativního rozsahu hrubých pronajímatelných ploch nákupních center a dalších multisortimentních obchodních projektů Kraj Vysočina (21 m2 na 100 obyvatel) a Středočeský kraj (24 m2 na 100 obyvatel), zde však silně působí vliv Prahy, pro kterou jsou přilehlé oblasti středních Čech přirozeným spádovým územím.

incoma_retailoveplochy

Rozsah hrubých využitelných ploch velkoplošných obchodních projektů (nákupní centra, retail parky, hypermarkety s pasážemi, obchodní domy, outlet centra) na 100 obyvatel kraje

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *