Marketing

Visa nabízí návštěvníkům Olympijského parku Rio-Lipno cyklosimulátor virtuální reality

Jako oficiální partner Olympijských her Rio 2016 připravila Visa v rámci Olympijského parku na Lipně Visa stan, kde je až do 21. srpna možné vžít se do kůže olympijských silničních cyklistů díky jedinečné cyklistické virtuální realitě.

Za prvních 11 dní provozu najelo celkem 2 000 účastníků závodu bezmála 3 200 kilometrů. Nejlepší čas na trati je zatím 2 minuty a 17 vteřin. Exhibiční souboj na trati si vyzkoušeli třeba Roman Šebrle, Tomáš Verner nebo kajakář Vítek Přindiš s bývalým dráhovým cyklistou Pavlem Buráňem.

„Jsme rádi, že se jako dlouhodobý partner můžeme podílet na realizaci vůbec nejvýznamnějšího sportovního svátku. Díky Olympijskému parku Rio-Lipno si mohou fanoušci užít bujarou atmosféru Ria alespoň na dálku. Pomocí brýlí pro virtuální realitu a speciálního trenažéru se navíc ocitnou přímo v ulicích Ria a v rámci virtuálního závodu projedou třeba okolo legendární pláže Copacabana,“ říká regionální manažer společnosti Visa Europe pro Česko a Slovensko Marcel Gajdoš.

Jízdy se mohou účastnit dva jezdci najednou, takže lze v reálném čase změřit síly s přáteli nebo dalšími fanoušky cyklistiky. Soutěžící s nejrychlejším časem pak bude na konci Olympiády vyhlášen absolutním vítězem závodu a získá cenu v podobě telefonu Samsung Galaxy S7 edge a speciálních Samsung Gear VR brýlí.

visa_simulator_LOH

Po virtuálním olympijském závodu si návštěvníci mohou prohlédnout unikátní výstavu sportovní výbavy českých cyklistických olympioniků. Nechybí futuristické kolo dráhového cyklisty Pavla Kelemena, výbava Leopolda Königa a Jaroslava Kulhavého či jimi podepsané olympijské dresy. Kdo se cítí spíše na odpočinkovější cyklistiku s menší námahou, může se zastavit na dalším stanovišti Visa, umístěném poblíž cyklostezky. Zájemci si zde mohou bezplatně vyzkoušet jízdu na moderních elektrokolech.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *