Branding

Vítězem 16. ročníku ceny RHODOS je Škoda Auto

Křišťálové sošky si odnesli významní globální hráči i české značky, které dlouhodobě pečují o svoji dobrou pověst na českém trhu. Jména vítězů 16. ročníku prestižní soutěže RHODOS – cena za image byla zveřejněna 14. října 2014 na slavnostním galavečeru v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí. Firemní image v rámci tohoto projektu hodnotil reprezentativní panel více než 300 českých i zahraničních vrcholových manažerů působících v České republice.

Čtyři firmy obhájily loňské vítězství ve své kategorii: Škoda Auto, Globus, Google a Alza, tři získaly cenu za image nově: Hamé, Kofola a O2. Plzeňský prazdroj, který si odnáší letos poprvé udělovanou cenu veřejnosti, v loňském ročníku zvítězil v kategorii výrobců a dodavatelů nápojů.

rhodos_2014_foto

Nejvyšší index (nejlepší hodnocení) měla společnost Škoda Auto a.s. v kategorii Výrobci a dodavatelé nepotravinářských výrobků. Společnost Alza.cz získala druhý nejvyšší index a nový vítěz, společnost Hamé s.r.o., třetí. V letošním ročníku byla vyhlášena i nová kategorie a to Cena veřejnosti. Hlasování veřejnosti proběhlo formou osobních rozhovorů na reprezentativním vzorku populace ČR, hlasovalo celkem 779 respondentů. Volba veřejnosti navazovala na názory odborníků, respondenti vybírali společnost s nejlepší image z 21 firem nominovaných odbornou veřejností. Cenu veřejnosti získal Plzeňský Prazdroj.

Při slavnostním ceremoniálu byla předána také cena mediálního partnera RRM „Rhodos – cena za rádio image“. Letos porota vybrala společnost Fast a.s., a to za dlouhodobé, intenzivní a účinné budování její značky Planeo Electro prostřednictvím rádií.

Výsledky 16. ročníku RHODOS – cena za image:

rhodos_2014

Jan Herzmann, předseda občanského sdružení Rhodos, k výsledkům soutěže řekl: „Firem, které si svoji image pěstují a ochraňují, vůčihledě přibývá. Ceny jsme letos předávali některým společnostem, které už je ve svých ředitelnách nebo klientských místnostech mají. Prostě jsou ve svých oborech špičkami a zatím je v disciplíně image nikdo nepředstihl. Ale máme tu i zbrusu nové vítěze a těšíme se, že v příštím ročníku přibydou další.“

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *