Výzkum trhu

Ženy jsou výrazně pečlivější, pokud jde o čistotu oblečení

Rozšířený názor, že ženy jsou čistotnější než muži, potvrzuje aktuální výzkum Českého národního panelu. Ten na vzorku pěti set respondentů z internetové populace ve věku 18-65 let zjišťoval, jak jsou na tom obě pohlaví s praním použitého oblečení, nebo zda textil perou před prvním nošením.

Ženy se ukázaly jako výrazně pečlivější, pokud jde o čistotu oblečení. Téměř všechny dotázané odkládají spodní prádlo a ponožky k vyprání po jednom dni nošení a trička často také nenosí více než jeden den. Většina mužů sice také mění své spodní prádlo a ponožky denně, ale na rozdíl od žen je mezi nimi až čtvrtina těch, kteří je nosí více dní. Celých 20 % mužů si i s jedním tričkem vystačí déle než 3 dny.

Kalhoty nebo sukně necháváme nejčastěji prát po 4-7 dnech nošení. Necelá třetina žen ale odkládá tento druh oblečení už po 2-3 dnech, zatímco více než polovina mužů dává kalhoty vyprat až po 8 a více dnech.

pradlo01

pradlo02

A jak to vypadá s praním nově zakoupeného oblečení? Výzkum Českého národního panelu ukazuje, že záleží na typu, ale nejčastěji respondenti před prvním nošením vyperou spodní prádlo, ručníky a trička, košile či tílka. Z pohledu pohlaví jsou to pak opět ženy, kdo pravděpodobněji oblečení vypere, než si ho poprvé vezme na sebe.

pradlo03

Jen pro zajímavost, ložní prádlo měníme v největším počtu případů alespoň jednou měsíčně. Třetina lidí jej mění i několikrát za měsíc; jen malé procento ho vyměňuje častěji.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *