Management

Investor Ondřej Tomek vstoupil do polské Audiotéky

Pod vedením českého podnikatele Ondřeje Tomka bylo na samém závěru loňského roku dokončeno kolo financování společnosti AUDIOTEKA S.A., které společnost ocenilo na hodnotu přes 460 milionů korun českých.

Audioteka je platforma pro audioknihy primárně zaměřená na mobilní technologie. Nabízí přístup k široké nabídce knih, odborné literatury i článků ve snadno dostupném audio formátu. Audioteka nabízí mobilní aplikace pro audioknihy a vlastní webové služby pro celou řadu mobilních přístrojů, drží vlastní patentovou technologii pro mobilní systém audioknih v automobilech a v dalších přenosných technologiích. Audioteka aspiruje na pozici globální jedničky pro neanglicky mluvené audioknihy.

Ondřej Tomek je český podnikatel, zakladatel portálu Centrum.cz, a nyní investor. Zaměřuje se na investice do rychle rostoucích, zejména technologických společností, v České republice a v Polsku. Investoval do takových firem jako je například Mall.cz, brněnská softwarová firma Safetica, dale Shoptet, český start-up Skypicker nebo take Exclusive Tours a Coober investment a dalších.

Čtěte také