Reklama

Výrobce mléčných výrobků Müller vstupuje na český trh

Německá společnost Müller, jeden z největších výrobců mléčných výrobků v Evropě, vstupuje na český a slovenský trh. Německá a britská jednička v kategorii jogurtů tak otevírá svou vůbec první pobočku ve střední a východní Evropě. Její výrobky oslovují především ty spotřebitele, kteří dokáží ocenit (a užít si) vysokou kvalitu a výjimečnou chuť mléčných výrobků.

„Mléčné výrobky společnosti Müller již mnoho českých spotřebitelů velmi dobře zná. Na pulty našich obchodů si doposud nacházely cestu výhradně prostřednictvím distribuční společnosti. Oblíbené jogurty tak byly sice označené etiketami v českém jazyce, při snaze upoutat pozornost zákazníka se však musely obejít bez významnější marketingové podpory. To se nyní zásadně mění,“ říká Václav Naiman, generální ředitel společnosti Müller ČR/SR k.s.

Cílem nově založené pobočky společnosti je komplexní obchodní a marketingová podpora výrobků nabízených pod značkou Müller, s velkým důrazem na komunikaci s konečnými spotřebiteli.

Důkazem zásadní změny v přístupu ke spotřebitelům je nejen nový působivý design obalů celé výrobkové řady, ale především ryze česká reklamní kampaň vytvořená ve spolupráci s režisérem Petrem Čtvrtníčkem.

Společnost Müller se zaměří na prémiový segment mléčných výrobků a očekává, že tak bude působit i na růst celého trhu. Prémiový segment se tradičně vyznačuje tím, že hlavním kritériem při výběru není pro kupujícího cena, ale kvalita a celkový (zejména chuťový) prožitek spotřebitele. A právě to výrobky Müller nabízejí. „Jako jediný významný výrobce mléčných produktů například používáme výhradně ovoce, které sami zpracováváme přímo při výrobě našich výrobků, nikoliv ovoce předem zpracované od dodavatelů. To nás nejen řadí mezi 3 největší zpracovatele ovoce v Evropě, ale hlavně jsou tak v maximální možné míře zachovány původní vlastnosti ovoce, jakými jsou chuť, vůně či textura,“ prozrazuje část tajemství výjimečné chuti výrobků Müller Václav Naiman.

Nejen výběr dodavatelů ovoce, ale i všech ostatních surovin, je pro společnost Müller stěžejním faktorem pro zajištění vysoké kvality výrobků. Příkladem může být třeba rýže výhradně používaná při výrobě jedné z nejprodávanějších výrobkových řad firmy Müller – mléčné rýže „RISO“. Jedná se o speciální druh rýže s oválnými zrny odrůdy Balilla, pěstovaný v severozápadní části Itálie v oblasti Piemont, který se stal základem úspěchu těchto mléčných dezertů.

Kromě dlouhodobého zaměření na kvalitu a chuť mléčných výrobků, je úspěch společnosti Müller založen na ojedinělém novátorství a schopnosti uvádět na trh revoluční výrobky, které si dokáží získat širokou oblibu spotřebitelů a stát se inspirací pro ostatní výrobce. Není tak náhodou, že všechny výrobkové řady, které Müller na českém trhu nabízí, patří právě do této kategorie. At‘ už se jedná o dvoukomorový systém jogurtů s růžkem „MIX“, koncept dezertů mléčná rýže (u nás nabízených pod značkou „RISO“), jogurty „FROOP“, u kterých leží vrstva ovoce na jogurtu přímo pod víčkem, či chlazené ochucené mléčné nápoje tradiční značky „MÜLLERMILCH“.

-red-

Čtěte také