E-business

Výkonný ředitel společnosti Intel Craig Barrett: Cesta inovací je jistá

Craig Barrett, výkonný ředitel (CEO) společnosti Intel prohlásil, že touha po moderních technologiích umožněná novými objevy v technologii zpracování křemíku a Moorovým zákonem zůstává stejně silná jako dříve.

Celosvětové rozšíření internetu, exponenciální nárůst datového provozu, pokračující zavádění elektronického obchodování, bezdrátové komunikace a převod spotřebitelských zařízení a obsahu na digitální technologie pokračuje s neztenčenou silou a to i navzdory více než dva roky trvající recesi v oblasti informačních technologií.

Ve svém projevu pro přibližně 4.000 vývojářů, inženýrů a dalších technických odborníků na Intel Developer Forum (IDF) Barrett oznámil i plány investovat 2 miliardy US$ na přestavbu stávajícího výrobního závodu společnosti Intel v Chandleru (Arizona, USA) s cílem vytvořit zde pátý závod na světě s výrobou křemíkových podložek o průměru 300 mm. Tento nový závod bude provozovat technologii 65 nm (nanometerů) a s jeho dokončením se počítá před koncem roku 2005. Nejmodernější kapacity pro zpracování křemíku, kterými bude tento provoz disponovat, budou zárukou dostát příslibu Moorova zákona a umožní výrobu produktů, které v sobě spojí výpočetní a komunikační funkce a zákazníkům přinesou mimořádnou užitnou hodnotu.

„Ze strany zákazníků, podniků, vlád a dalších organizací nedošlo ke snížení celosvětové poptávky po pokročilých technologiích,“ řekl Barrett.“Minulé dva roky ukázaly lépe než dříve, že se inovace a technologie stále rozvíjejí a to i navzdory slabé ekonomice. Na vyzrálých i vznikajících trzích považují podniky a vlády technologickou infrastrukturu z dlouhodobého hlediska za kriticky důležitou pro svoji konkurenceschopnost.“

V letošním roce uvede Intel na trh řadu nových produktů, které budou příkladem toho, jak investice do inovací a nejmodernějších technologií může lépe uspokojit uživatelské požadavky a zajistit nové kapacity. Jedním z těchto příkladů, které Barrett zmínil, je nedávné oznámení „bezdrátového internetu na jednom čipu“ („wireless-Internet-on-a-chip“) společnosti Intel, které pomůže implementovat do mobilních telefonů energeticky úsporné a přitom vysoce výkonné výpočetní a komunikační funkce. Dalším z příkladů je očekávané uvedení mobilní technologie Intel® Centrino pro výrobu nové generace mobilních počítačů, které změní způsob odkud a jak lidé počítače používají. Tato technologie přinese do mobilního používání počítačů nové dimenze svobody, protože uživatelé rádi využívají bezdrátové připojení.

„Tyto a další produkty, které uvedeme na trh v průběhu letošního roku, jsou výsledkem trvalého odhodlání společnosti Intel inovovat a investovat do technologií, výzkumu a vývoje, výrobních kapacit a digitálních výpočetních a komunikačních architektur,“ tvrdí Barrett.“Každý z těchto produktů je připomínkou užitné hodnoty technologie s důrazem na požadavky trhu a přínos pro zákazníky.“

I v tomto roce bude společnost Intel spoléhat na svoji schopnost technologického lídra rozšířit portfolio svých stávajících produktů a s příští generací stolních a mobilních procesorů Prescott a Dothan v krátké době přejít na výrobní technologii 90 nm. Tyto nové procesory budou využívat předností 90nm technologie daných menší podložkou, vyšším výkonem a v případě procesoru Dothan i nižší energetickou náročností a dalšími funkcemi důležitými pro bezdrátové použití výpočetní techniky. 90nm technologie společnosti Intel se v budoucnu stane základem pro komunikační komponenty strategického významu. „Důležitost Moorova zákona a jeho příslib menších a výkonnějších produktů vyráběných s nižšími náklady zůstává v centru trvalého zájmu těch hráčů v našem oboru, kteří jsou odhodláni zachovat si konkurenceschopnost,“ vysvětluje Barrett.“Pro Intel je další cesta jasná. Základní přínos integrace a inovací na poli zpracování křemíku je pro nastupující generace jistý, protože jsou trvalým přínosem pro zákazníky a jsou základem nových, mimořádných produktů.“

Ve svém hlavním projektu se Barrett dále zabýval projekty, které stávající technologie rozšiřují a které jsou v nových oblastech revoluční, s cílem udržet generační náskok společnosti Intel v klíčových technologických oblastech a uživatelsky orientovaných segmentech trhu. Při současné nabídce nových příslibů vytváří tento další stupeň inovace nové úkoly pro celou vývojářskou komunitu. Mezi takové úkoly patří bezpečnostní řešení, software pracující snadno na více různých zařízeních a vývoj produktů s vyšším uživatelským pohodlím.

„S pokračováním nastoupené cesty inovací a se vzájemnou spoluprací na řešení přicházejících úkolů jsou možnosti našeho oboru neomezené,“ dodává Barrett.“Úspěch bude výsledkem trvalého rozvoje technologií, které zákazníkům přinesou nové výhody, nová využití a nové dimenze užitné hodnoty“.

Zdroj: Intel

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *