Média

Prace.cz je odborným partnerem nové televizní reality show Moje místo

Televize Prima a portál Prace.cz společně připravili unikátní projekt Moje místo, který vstoupí na obrazovky již 1. října. V ČR zcela nový formát sociální reality show v deseti dílech přiblíží cestu lidí, kteří dlouho nedokázali najít zaměstnání, za novým uplatněním.

Prace_logo

Největší tuzemský portál s nabídkami zaměstnání Prace.cz v každém z deseti dílů reality show Moje místo zastupují vybraní odborníci, kteří aktérům pomáhají zorientovat se na trhu práce, poskytují jim rady pro klíčové situace při hledání zaměstnání či v průběhu pohovorů a přibližují jim podmínky jejich případného pracovního angažmá. Cílem reality show je nalezení pokud možno ideálního místa pro všechny zúčastněné. Televizní štáb i zástupci Prace.cz se přitom snaží prozkoumat předpoklady, limity a možnosti jednotlivých aktérů a pomoci jim se směřováním jejich dalšího rozvoje.

„Od prvních dílů pořadu se z účastníků snažíme udělat co nejpřitažlivější kandidáty o práci. Zkoumáme jejich motivační i kompetenční stránky a učíme je efektivně využívat moderní nástroje pro hledání zaměstnání prostřednictvím pracovních portálů, přitom však neopomíjíme ani alternativní formy uplatnění, například dobrovolnictví,“ uvedl Milan Jasný, obchodní ředitel LMC, provozovatele portálu Prace.cz, který se osobně účastní celého projektu i natáčení.

Kromě zlepšení běžně potřebných činností, jako jsou vytvoření životopisu, sestavení motivačního dopisu či odpovídající vystupování u pracovního pohovoru aktéři hledající práci prostřednictvím odborníků z portálu Prace.cz podstoupí také moderní náborové metody, které dnes firmy na trhu aplikují. Bude se jednat například o psychodiagnostiku, kdy účastníci na vlastní kůži poznají testování pomocí Psychometrie on‑line. Některé z dílů se budou věnovat také zaměstnávání zdravotně postižených lidí, dobrovolnické pomoci, sžití s kolektivem (teambuilding), koučingu, situačnímu chování (netradiční a krizové situace) aj.

Diváci se v pořadu setkají také s některými celebritami, které zhodnotí výkony a ambice adeptů v rámci jejich profesních zkoušek. Jedná se například o Lucii Bílou, Ondřeje Soukupa, Otu Balage či Jiřího Adamce. V úvodním teambuildingu navíc prověří všechny účastníky herečka Eva Holubová a celým pořadem bude diváky provázet hlas Pavla Kříže. Reality show Moje místo bude od 1. října vysílána každou sobotu v podvečerních hodinách. Více informací k jednotlivým dílům TV Prima a portál Prace.cz zveřejní v průběhu září.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!