ICT

Fujitsu Siemens navzdory nepřízni trhu v černých číslech

Na výroční tiskové konferenci na CeBITu oznámil generální ředitel společnosti Fujitsu Siemens Computers Adrian von Hammerstein předpokládaný zisk před zdaněním za uplynulý obchodní rok (duben 2002 – březen 2003) ve výši 4 miliony eur. V kontextu přetrvávající krize evropského počítačového trhu tak společnost opakovaně zakončuje fiskální rok v černých číslech. Předpokládaný obrat činí 5,35 miliardy eur, což meziročně představuje 1,5% pokles. Provozní zisk se má letos téměř zdvojnásobit z loňských 30 milionů na 56 milionů eur.

„V prostředí klesajících obratů a zisků se nám podařilo v podstatě udržet stejný objem tržeb jako loni a zvýšit provozní zisk téměř o sto procent. Naším cílem pro nastávající rok je nadále růst rychleji než trh a zlepšovat ziskovost,“ uvedl v Hannoveru CEO Fujitsu Siemens Computers, Adrian v. Hammerstein.

Bezmála 100% meziroční nárůst provozního zisku je výsledkem úspěšné implementace strategického zaměření na oblast mobility uživatelů a informačních technologií klíčových pro chod firem. Díky tomuto nárůstu dokázal čtvrtý největší výrobce osobních počítačů na světě udržet ziskovou bilanci i přes vynaložené restrukturalizační náklady v celkové výši 52 milionů eur. Důležitým faktorem ekonomického úspěchu je rovněž zvyšování tržního podílu Fujitsu Siemens v segmentu malých a středních firem (SME), který v současné době tvoří kolem 20% celkového obratu společnosti. Objem nepřímého prodeje, zejména díky spolupráci s panevropskými distributory Actebis, Tech Data a Ingram Micro, vzrostl oproti loňskému roku o 90 %.

Čtěte také