ICT

Nizozemští plynaři budou s pomocí řešení firmy Logica pronajímat kapacitu zásobníků třetím stranám

LogicaCMG získala zakázku na instalaci svého systému Prodis storage pro nizozemskou plynárenskou společnost Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), které tak umožní poskytnout třetím stranám přístup k podzemním zásobníkům plynu.

NAM bude moci svým obchodním partnerům nabídnout snadno ovladatelné a přehledné řešení, jehož prostřednictvím budou spravovat objemy plynu a kapacitu zásobníků, kterou si pronajmou.

Systém Prodis integruje klíčové procesy, včetně vztahů se zákazníky, správy kontraktů, rezervace kapacity, správy zásob, řízení tranzitu plynu, fakturace apod. Účastníci obchodu s plynem k systému přistupují přes internetový portál. Po přihlášení a identifikaci jsou jim k dispozici obrazovky, které jim umožní nakoupit či prodat kapacitu, získat právo transportovat plyn do zásobníku či z něj atd. Tyto obrazovky také slouží jako komunikační kanál NAM s těmito zákazníky – zobrazují se zde například informace o údržbě systému.

NAM si vybral společnost LogicaCMG zejména díky osvědčené schopnosti nasadit plně integrované řešení pro přístup třetích stran. Očekává, že volba špičkového produktu a velmi zkušeného dodavatele sníží čas, náklady a rizika implementace.

Obchodní ředitel pro energetiku a utility ve firmě LogicaCMG Raymond McMann prohlásil: „Řešení Prodis je schopné bezkonkurenčně pokrýt současné i budoucí potřeby NAM. To, že se plynárenský podnik rozhodl pro osvědčené řešení, mu přinese výhodu v podobě rychlého nasazení.“

Čtěte také