ICT

Společnost Alcatel získala významný podíl na projektu 20 tisíc km dlouhé podmořské optické sítě

Společnost Alcatel oznámila, že bude instalovat novou generaci podmořské kabelové sítě a společně se svým subkontraktorem Fujitsu dodá na klíč projekt Sea-Me-We 4. Nová podmořská síť bude realizována na bázi terabitového kabelového systému a poskytne 32 vyšší přenosovou kapacitu než předchozí systém Sea-Me-We 3. Toto je reakcí na poptávku po pronajatých okruzích a širokopásmových službách a s ní souvisejícím enormním nárůstem objemů datových přenosů.

Kabelová podmořská síť Sea-Me-We 4 bude dlouhá 20 tisíc kilometrů (což představuje asi polovinu obvodu Země) a 16 body pro připojení spojí 14 zemí od Francie přes Itálii, Alžírsko, Saudskou Arábii, Spojené Arabské Emiráty, Pákistán, Indii, Srí Lanku, Bangladéš, Thajsko a Malajsii až po Singapur. Nový kabelový systém využije nejpokročilejší podmořská a pozemní síťová řešení společnosti Alcatel. Součástí dodávky jsou komplexní služby zahrnující mořské a pozemní řešení, uvedení sítě do provozu a její napojení na ostatní systémy.

Podle podmínek kontraktu zde společnost Alcatel nainstaluje novou generaci podmořských terminálů využívajících technologii multiplexu (dense wavelength division multiplexing – DWDM), které umožní operátorům rozšířit a modernizovat sítě založené na opakovačích. Nová technologie umožní současně provozovat více typů telekomunikačního provozu přes stejné optické vlákno, to vše při kompaktnějších rozměrech řešení a snížených nárocích na spotřebu energie.

Společnost Alcatel sehrála klíčovou roli při vývoji a nasazení podmořských kabelových sítí. Za 150 let svého podnikání na podmořském trhu položila 450 tisíc kilometrů podmořských kabelů spojujících všechny kontinenty.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!