Internet

Lupa: zvolte Telekomunikační web roku 2004

Letní měsíce na serveru Lupa.cz proběhnou ve znamení hledání nejlepší webové prezentace telekomunikačních operátorů. Pořadí jednotlivých webů bude určeno na základě hlasování čtenářů a hodnocení odborné poroty.

Odborný server Lupa.cz ( www.lupa.cz ) se rozhodl během léta zjistit, jakou roli hraje Internet v marketingové politice telekomunikačních společností a jakou důležitost tyto firmy připisují vlastní internetové prezentaci. Proto bylo na adrese soutez.lupa.cz spuštěno hlasování veřejnosti o nejlepší Telekomunikační web roku 2004.

„Internet je v současnosti jedním ze strategických komunikačních kanálů mezi firmami a jejich klienty. Jeho role navíc s postupem času stále roste, v řadě případů je Internet prvním nebo hlavním prostředkem obchodního kontaktu mezi oběma stranami. Telekomunikační společnosti k němu mají více než blízko, proto jsme zvolili právě tento segment firemních prezentací,“ přibližuje základní téma hlasování Ján Simkanič, content manager společnosti Internet Info, která server Lupa.cz provozuje.

Kromě internetové veřejnosti se hodnocení ujme i odborná porota. Dnešním dnem proto na serveru Lupa.cz začal vycházet seriál článků, který postupně v týdenním intervalu představí jednotlivé webové prezentace a zároveň přinese o podrobné komentáře porotců. Každý z nich má dle své profesní specializace na starosti jeden úhel pohledu – mezi kritéria patří obsahová kvalita, grafické řešení, přehlednost a navigace, přístupnost a marketingová hodnota. Celkem by takto mělo být představeno 16 webů nejvýznamnějších telekomunikačních firem podnikajících v České republice.

Soutěž potrvá od 11.června do 1. října, kdy budou oznámeny výsledky. Bude vyhlášeno pořadí na prvních třech místech v obou kategoriích a vylosovaní výherci z řad hlasujících čtenářů obdrží hodnotné ceny. Mezi partnery soutěže patří hostingové centrum Ignum, NAVRCHOLU.cz, profesionální systém pro sledování a analýzu návštěvnosti internetových stránek, týdeník Strategie, týdeník Profit a ekonomický časopis ebiz.

Hodnocené weby:
Aliatel, Contactel, Czech On Line, České radiokomunikace, Český Telecom, eTel, Eurotel, GTS, InWay, Nextra, Oskar, SkyNet, Tele2, Tiscali, T-Mobile, T-Systems

– red –

Čtěte také