On-line

Obrat Internet Mall ve 3. čtvrtletí 2004 dosáhl 202 mil. Kč

Tržby za třetí čtvrtletí vzrostly více než na dvojnásobek v meziročním srovnání, oznámila společnost Internet Mall, a.s., největší tuzemský internetový obchodník a držitel titulu „Obchodník roku 2004“ v kategorii internetoví obchodníci.

Konsolidovaný objem tržeb společnosti Internet Mall, a.s., který zahrnuje tržby jejích vlastních internetových obchodů a kamenného obchodu v Praze, dosáhl ve třetím čtvrtletí 2004 výše 170,2 mil. Kč bez DPH (202,6 mil. Kč s DPH). Pobočky v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích byly otevřeny až v říjnu a do výsledků společnosti se promítnou až v posledním čtvrtletí. V porovnání se stejným obdobím minulého roku tržby narostly na 219%. Ve 3. čtvrtletí vyřídily obchody Internet Mall 19.343 objednávek zákazníků, což je nárůst dokonce na 254% v porovnání se třetím čtvrtletím roku 2003.

„Považuji za důležité zdůraznit, že i při dynamickém růstu společnosti a významných investicích do jejích vnitřních systémů dokážeme každý měsíc vytvářet zisk a společnost vykazuje vysoce pozitivní cash-flow,“ řekl v té souvislosti Ing. Petr Burcal, finanční ředitel společnosti. Září 2004 bylo již 42. měsícem v nepřetržité řadě, kdy společnost Internet Mall, a.s. (a její předchůdce, společnost bilezbozi.cz, s.r.o.) vykázala zisk.

Společnost Internet Mall se na počátku roku 2003 zavázala k pravidelnému zveřejňování svých hospodářských výsledků. „Jdeme ostatním příkladem a odkrýváme karty,“ prohlásil tehdy Petr Burcal. Internet Mall je dosud jediným internetovým prodejcem v České republice, který své ekonomické výsledky otevřeně zveřejňuje.

– red –

Čtěte také