Reklama

Jedinečná propagační akce s mléčnými výrobky Tatra

Česká mlékárenská firma Mlékarna Hlinsko se značkou mléka Tatra a rakouská rekreační oblast „Europa Sportregion Zell am See Kaprun“, která patří k nejoblíbenějším rakouským zimním destinacím návštěvníků z České republiky, se dohodly na inovativní spolupráci: Poprvé je balení potravinářského výrobku využito pro celoplošnou propagaci a poprvé je součástí doprovodné reklamní kampaně. Celá akce je doplněna rovněž soutěží o zajímavé ceny.

Situace „Win-to-win“ pro oba partnery
„Ve společnosti Mlékárna Hlinsko panuje optimistická atmosféra a nadšená nálada. Spolupráce značky Tatra s rekreační oblastí „Europa Sportregion Zell am See Kaprun“ v Rakousku je důležitý a inovativní krok v naší komunikaci a důkaz globálního a hranice přesahujícího způsobu myšlení na trhu budoucnosti Evropy“, prohlásil Jiří Nikl, marketingový manažer společnosti Mlékarna Hlinsko. Jeho kooperační partner Hans Wallner, jednatel regionu Europa Sport-region Zell am See Kaprun, vidí ve spolupráci s Mlékárnou Hlinsko „perfektní příklad skutečně inovativní reklamy v oblasti turistického ruchu“. Iniciativa k této kooperaci pochází z marketingového oddělení firmy SIG Combibloc, která se v Saalfeldenu v Rakousku zabývá výrobou obalů. Reklamní kampaň byla koncipována a realizována salcburskou společností Rauscher & Partner.

Nové cesty podpory prodeje
Spojením dvou světů značek a celoplošně inscenovaného obalu potravinového výrobku byl zahájen zcela nový způsob propagace. Tato propagační spolupráce nového druhu zahrnuje nejen kooperační slogan „Více prožít“, ale i nový design obalu pro tři druhy balení mléka a doprovodná propagační opatření jako jsou PR- reklamy, rozdávání vzorků a informací v českých supermarketech a hra o ceny, která probíhá až do ledna 2006. Nadšení konzumenti mléka mohou vyhrát deset zimních pobytů v regionu „Europa Sportregion Zell am See Kaprun“ (po jednom týdnu pro dvě osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu) nebo jednu ze čtyř set kvalitních lyžařských čepic. Až do ukončení hry o ceny se bude v regálech oddělení potravin nacházet více než sedm milionů výrobků Tatra s novým designem obalů, které jsou již od září 2005 pro tuto akci dodávány na trh.

Společnost Mlékarna Hlinsko představuje svou značkou Tatra vedoucí značku mléčných výrobků na trhu. V roce 2004 dosáhla se 240 zaměstnanci obratu ve výši 94 milionů euro. Výrobkový sortiment zahrnuje mléko, kondenzované mléko, šlehačku, školní mléko a moccacino. Rakouský region „Europa Sportregion Zell am See Kaprun“ patří díky svým 13.500 lůžkům a dvou milionům noclehů ročně k nejvýznamnějším turistickým oblastem Rakouska.

– red –

Čtěte také