Knihy

ZLATO Příběh neobyčejného kovu

Víte, kolik zlata bylo doposud na světě vytěženo nebo kolik vážil největší zlatý nuget? Jak fungují novodobé zlaté doly, která zlatá mince je sběratelským skvostem a jak se vyvíjí cena zlata? Na tyto a mnohé další otázky dává odpověď tato prvotřídní, výpravná a šíří zpracování tématu dosud nevídaná encyklopedie z pera renomovaných autorů. Představuje zlato jako přírodní produkt výjimečných vlastností, který hýbal osudy jednotlivců i celých národů již v biblických dobách a který se stal pro lidstvo ztělesněním nepomíjivé kvality a hodnoty.

Zlato zde vystupuje jak v roli peněžního kovu, tak i třpytivého šperku či předmětu náboženské úcty. Pohnuté příběhy zlatokopů z dob zlaté horečky se splétají s popisem moderních těžebních postupů, tradiční využití zlata ve zlatnictví a šperkařství je konfrontováno s příklady jeho průmyslového využití.

o autorech:
Ing. Jan Struž (*1949) Ekonom, bankéř, příležitostný glosátor ekonomického a veřejného dění. Rodák ze severní Moravy, ale dospělý život už prožil v Praze a částečně také v Londýně.
„Jsem věčný optimista. Vždy věřím, že všechno dobře dopadne.“

JUDr. Ing. Bohumil J. Studýnka, CSc. (*1948)
Ekonom, bankéř, průmyslník, publicista, právník. Narodil se v roce 1948 v Brně a Moravě zůstal věren až do středoškolských studií. Po ukončení strojní průmyslové školy v Brně vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod, a poté pokračoval ve vysokoškolském studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy – obor mezinárodní právo. Titul kadidáta věd získal v Ekonomickém ústavu ČSAV Praha. Absolvoval řadu odborných manažerských a oborových školení, kursů a stáží ve Velké Británii., Německu, Francii a USA.
„V životě se řídím heslem: žít a nechat žít.“

Jan Struž, Bohumil J. Studýnka: ZLATO Příběh neobyčejného kovu
Nakladatelství GRADA
ISBN: 80-247-0902-3
počet stran: 344
vazba: V8 (pevná), formát: A4+
prodejní cena včetně DPH: 980,- Kč

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!