Knihy

Společenská konverzace v angličtině – Small Talk English

Jak suverénně anglicky konverzovat na typická společenská témata? Jaké výrazy a věty zvolit při rozhovorech s kolegy na pracovišti a se zákazníky? Jak zajímavě konverzovat v divadle, na koncertě nebo na výstavě, v restauraci, při nakupování nebo cestování? Jak působivě hovořit o svých zájmech, rodině, dovolené, sportu nebo automobilech? Spousta vzorových frází, příkladů, slovníček nejdůležitějších výrazů a tipy, jak se vyjadřovat přirozeně a přitom zdvořile, pomohou čtenářům zapůsobit a stát se oblíbeným společníkem v anglicky mluvící společnosti. Kniha je určena především manažerům, obchodníkům, asistentkám a studentům.

Kniha je rozdělena do 4 kapitol. V první kapitole Několik úvodních slov na téma Small Talk se čtenář může dočíst o pozdravení na recepci, konferencích, rozloučení a návštěvě restaurace. Druhá kapitola Small Talk v kanceláři se věnuje konverzaci v kanceláři, přivítání zákazníků a společenským setkáním na pracovišti. Třetí kapitola se jmenuje Kulturní a jiné aktivity a poslední čtvrtá Klasická témata pro Small Talk – počasí, cestování, koníčky a péče o zahradu.

Tato kniha dovede poradit, jak vést nezávaznou konverzaci v angličtině, navíc uvádí odlišnosti mezi britskou a americkou angličtinou, objasňuje mnohé reálie a upozorňuje na zrádná slova v angličtině.

Helga Kansy: Společenská konverzace v angličtině – Small Talk English
Nakladatelství GRADA
ISBN: 80-247-1373-X
počet stran: 112
formát: A5, vazba: V2 (měkká)
prodejní cena včetně DPH: 137, – Kč

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!