Průmysl

Skupina ČEZ rozšíří síť svých zastoupení o Srbsko a Kosovo

Dvě nové kanceláře v jihovýchodní Evropě rozšíří dosavadní působení Skupiny ČEZ v cílových regionech její zahraniční expanze. Zastoupení tak doplní seznam zemí, v nichž Skupina ČEZ na místě působí, a který kromě domácí České republiky dosud zahrnuje Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

Aktivity kanceláří v cílových oblastech zaštítí 100% dceřiné společnosti, které by měly vzniknout v průběhu června a července letošního roku. Působení v regionu zatím není o konkrétních projektech, kanceláře však budou mít za úkol mimo podpory aktivit Skupiny ČEZ právě vyhledávání investičních a akvizičních příležitostí v regionu, může se jednat například o výstavbu či modernizaci výrobních zdrojů elektřiny.

Skupina ČEZ v rámci zahraniční expanze uspěla jak v oblasti distribuce elektřiny, tak její výroby. V Bulharsku od ledna 2005 vlastní tři bulharské distribuční společnosti, v závěru loňského roku ČEZ získal i rumunskou distribuční společnost Electrica Oltenia, která dodává elektřinu v regionu přímo sousedícím s bulharským distribučním územím Skupiny ČEZ. V oblasti výroby elektřiny ČEZ nedávno dokončil akvizici dvou polských elektrárenských společností Elcho a Skawina a na začátku května podepsal privatizační smlouvu na nákup bulharské tepelné elektrárny Varna.

– red –

Čtěte také