Nově vstupující hráč na český maloobchodní trh, společnost Žabka, si vybrala ve výběrovém řízení návrh vizuálního stylu a komunikační strategie od společnosti Proximity Prague.
„Při vstupu na český trh jsme chtěli přijít se zcela novým grafickým řešením. Proximity Prague navrhla originální a odvážný koncept, pro který jsme se okamžitě nadchli. Navíc na něj pozitivně reagovali i respondenti v rychlém průzkumu – košík jim symbolizoval malý nákup, barevnost zase široký sortiment,“ komentuje návrh agentury Zdeněk Linhart, ředitel řetězce Žabka. Proximity Prague se v tendru utkala s agenturami Anfas, B.I.G. Prague, McCann Erickson, Mediarex a Ogilvy.
Hlavním úkolem Proximity Prague je v první fázi pomoc při uvedení nové značky na trh, s důrazem na fakt, že se nejedná o další řetězec hypermarketů, ale osobnější menší prodejny s velkorysou otevírací dobou – ve světě se tomuto segmentu říká convenience store a Žabka bude vůbec prvním provozovatelem tohoto typu u nás. Nejprve bude Proximity Prague řešit branding obchodů od loga přes výlohy až po interiéry. Pokud jde o výběr komunikačních nástrojů a médií, chce agentura sázet zejména na nekonvenční formy komunikace.
Maloobchodní síť Žabka byla založena před 10 lety v Polsku, kde úspěšně provozuje téměř 2000 prodejen. Řetězec minulý rok převzala private equity skupina Penta Investments, která plánuje se Žabkou expandovat nejen do Česka, ale i na další evropské trhy.
– red –















Follow

