Průmysl

Team Commerzbank na vrcholu

Commerzbank na vrcholu Evropy, tak by mohl znít název expedice, kterou připravila banka pro své zaměstnance. Tři vybraní zaměstnanci z Česka a Slovenska se pod vlajkou Commerzbank zúčastní v polovině srpna několikadenního výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc. Do výšky 4810 metrů se vydají pod vedením horského vůdce cestou přes Dôme du Goûter. Samotný výstup na vrchol by měl při příznivém počasí trvat 2 dny. Cílem expedice je propagace samotné banky, ale její účastníci se těší především na dobrodružství, zábavu a krásnou horskou krajinu.

Jedním z cílů expedice je ukázat, že stereotyp bankovního úředníka neplatí, minimálně v Commerzbank ne. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli své kolegy podpořit při přípravě této akce, i přes nespornou fyzickou náročnost cesty se chtěl zúčastnit mnohem větší počet účastníků, než byla kapacita samotné expedice,“ říká paní Renata Kloubek, personální ředitelka a žertem dodává: „Commerzbank patří mezi evropskou bankovní špičku a teď i její zaměstnanci stanou na vrcholu Evropy. Oni nám umožnili vstoupit mezi špičku, tak teď to umožníme my jim.“ Podpora sportovních aktivit zaměstnanců navíc není v Commerzbank ničím neobvyklým a je vnímáná jako důležitá součást Corporate Responsibility.

Celá expedice by měla trvat šest až sedm dnů v závislosti na počasí. Všichni účastníci se sejdou v Chamonix, Mecce evropských horolezců. Pro výstup je naplánovaná nejoblíbenější a nejfrekventovanější cesta přes Dôme du Goûter. Ze Saint-Gervais je zubačka vyveze do nadmořské výšky 2372 metrů a odtud započne samotný výstup. Pokud bude příznivé počasí, vrcholu by měli dosáhnout třetí den výpravy.

„Nemyslete si, že výstup na Mont Blanc je nějaká příjemná turistická procházka na Sněžku. Výstup vyžaduje zkušenosti, dobrou fyzickou i psychickou kondici a kvalitní vybavení. Cestou musí účastníci zdolat náročný a velmi nebezpečný kuloár Goûter, bez horského vůdce je velmi jednoduché se za horšího počasí ztratit,“ popisuje výstup zkušený horolezec Jakub Chleboun.

Účastníci Milan Kvietok, Marek Grežo a Martin Kyprý už obrazně balí kufry a připravují se na náročnou cestu. Commerzbank si od expedice slibuje nejen zviditelnění samotné banky, ale snad i nabourání mýtu o nudných bankovních úřednících, jejichž nejnáročnější fyzickou aktivitou je občasné hraní golfu.

-red-

Čtěte také