Průmysl

OSTROJ zefektivní výrobní a obchodní aktivity s řešením Infor

Infor SyteLine APS umožní největšímu strojírenskému podniku v regionu poskytovat svým zákazníkům informace o stavu projektů v reálném čase.

Společnost Infor oznámila, že firma OSTROJ a.s., významný severomoravský strojírenský výrobce, bude využívat řešení Infor SyteLine Advanced Planning and Scheduling (APS). Řešení Infor, jehož implementaci realizuje společnost ITeuro, a.s., implementační partner Infor, umožní společnosti zefektivnit plánování výrobních procesů a pomůže sladit poptávku zákazníků s výrobními kapacitami. Společnost plánuje uvést řešení do ostrého provozu v jednotlivých divizích postupně do konce října 2008.

Společnost OSTROJ, která vyrábí důlní stroje, hydraulické jeřáby a další strojírenské produkty, potřebovala funkcionalitu, jež by umožnila poskytovat zákazníkům aktuální informace o zakázkách v reálném čase a mít v každém okamžiku přesné informace o termínu dodání. Klíčovým požadavkem společnosti OSTROJ na nový systém tak byla schopnost okamžité zpětné vazby a rychlé odezvy na aktuální potřeby z pohledu jednotlivých zakázek.

OSTROJ a.s, zvolila řešení Infor SyteLine APS především proto, že dokázalo garantovat požadovanou pružnost v rámci každodenního, operativního plánování v reálném čase, což předchozí systém nedokázal zajistit. Dalším důležitým důvodem pro Infor SyteLine APS byly jeho příznivé celkové náklady na vlastnictví a snadnost integrace s existujícím ERP systémem. Řešení je implementováno na 6 výrobních divizích společnosti, kterými jsou Hydraulika, Strojírna, Kovárna a kalírna, Nářaďovna, Důlní stroje a Nakládací jeřáby.

„Doposud byly pro oblast plánování a řízení výroby u nás využívány standardní nástroje mySAPcom, které nám neumožňovaly zpracovávat požadavky zákazníků v reálném čase,“ řekl Josef Rožnovský, vedoucí referátu Projektoví manažeři, OSTROJ, a.s. „Hlavní oblastí využití systému Infor APS vidíme v plánování do omezených kapacit, provádění automatické optimalizace na základě předem nadefinovaných a nastavených pravidel a vytváření reálných plánů pro přímé řízení výroby. Následně pak získáme objektivní informace o reálných termínech dokončení jednotlivých zakázek “.

„České výrobní společnosti typu OSTROJ se musejí stále častěji vyrovnávat se změnami na trhu a nárůstem zákaznických požadavků,“ řekl Václav Jakoubek, generální ředitel Infor v České republice. „Robustní funkcionalita Infor SyteLine APS umožní společnosti OSTROJ i dalším diskrétním výrobcům synchronizovat své zdroje, poskytovat zákazníkům informace o stavu projektu v reálném čase a vytvářet scénáře typu „what-if“ – vše s cílem maximalizovat úroveň kvality služeb zákazníkům.“

Řešení Infor SyteLine APS může být nasazeno nezávisle nebo v integraci s Infor ERP SyteLine, novou generací softwarového řešení zaměřeného na specifické požadavky podniků z oblasti diskrétní výroby.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!