Průmysl

Stock Plzeň – Božkov přichází s novinkou Fernet Stock Orange

Dvě nejoblíbenější značky lihovin v České republice, Fernet Stock a Fernet Stock Citrus od Stocku Plzeň – Božkov, získaly dalšího následovníka. Nejnovějším přírůstkem v sortimentu Stocku Plzeň a naprostou novinkou na domácím trhu se stává Fernet Stock Orange. Fernet Stock Orange přichází s novým, dosud nepoznaným tónem příjemné hořkosti. Ta spolu s vůní a chutí pomerančové kůry vytváří z každé sklenky Fernetu Stock Orange neopakovatelný chuťový zážitek.

„Hořké a bylinné jsou zcela jednoznačně nejpopulárnějšími lihovinami v České republice a oba naše doposud vyráběné fernety této kategorii vévodí. Proto právě Stock musí být tím výrobcem, který v této oblasti udává krok, přichází s novými nápady a vytváří trendy. Fernet Stock Orange zaujme zcela novou chutí a má ambice rychle se zařadit mezi nejúspěšnější produkty na trhu,“ uvedl k premiéře Fernetu Stock Orange generální ředitel Stocku Plzeň – Božkov Martin Petrášek.

Základ Fernetu Stock Orange tvoří tradičních čtrnáct „fernetových“ bylinek, které se louhují v nejjemnějším lihu. Zcela originální a nevšední chuť pak nápoji s třicetiprocentním obsahem alkoholu dodává přírodní pomerančové aroma. K výrobě aromatu slouží éterické oleje lisované za studena z pomerančové kůry, které se následně destilují. Používají se přitom výhradně pomeranče z jižní Itálie. Dokladem obsahu přírodních éterických olejů je mírně opalizující zabarvení Fernetu Stock Orange. Fernet Stock Orange bude na trh dodáván v půllitrovém a litrovém balení, později přibudou i menší „kapesní“ formáty či naopak obří třílitrové lahve. Cena Fernetu Stock Orange by se měla pohybovat na úrovni Fernetu Stock a Fernetu Stock Citrus.

„Naším cílem je ještě v letošním roce prodat více než půl milionu litrů Fernetu Stock Orange,“ uvedl Martin Petrášek. Pro podporu nového produktu Stock Plzeň – Božkov připravil dosud největší „startovací“ kampaň ve své historii. Kampaň se rozběhne koncem října a zahrnuje například televizní spoty, tiskovou a billboardovou reklamu či rozsáhlé ochutnávky v hypermarketech a supermarketech. Fernet Stock Orange je pokračovatelem slavné tradice fernetů ze Stocku Plzeň – Božkov. Výjimečně hořký Fernet Stock se podle tajné receptury vyrábí od roku 1927, Fernet Stock Citrus vstoupil na trh přesně o 70 let později. Právě vstup Fernetu Stock Citrus na trh byl doslova raketový. Fernet Stock Citrus se během tří let stal z naprosté novinky druhou nejprodávanější značkou v České republice – hned za Fernetem Stock. Hořké a bylinné lihoviny se na spotřebě lihovin v zemi podílejí zhruba 32 procenty. Fernet Stock a Fernet Stock Citrus přitom v této kategorii zaujímají více než 70 procent.

Stock Plzeň – Božkov je největším výrobcem lihovin v České republice a jeho podíl na trhu přesahuje 30 procent. Loni společnost prodala celkem 26,2 milionu litrů lihovin, což představuje meziroční zvýšení o 3,6 procenta. Vývoz se na produkci firmy podílel zhruba pěti procenty. Majoritním vlastníkem společnosti je přední evropský výrobce lihovin a ovocných šťáv, koncern Eckes.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *