Průmysl

Stock Plzeň – Božkov změní majitele

Dozorčí rada koncernu Eckes, do kterého patří také Stock Plzeň, a. s., na svém včerejším mimořádném zasedání rozhodla, že se v budoucnosti strategicky soustředí pouze na trh ovocných šťáv a svoji divizi alkoholických nápojů prodá.

Akcionáři pověřili představenstvo Eckesu, aby ihned zahájilo jednání s potenciálními strategickými zájemci o tuto část koncernu. Divize alkoholických nápojů koncernu Eckes zahrnuje firmy působící v Německu, Itálii, Rakousku a České republice.

Stock Plzeň – Božkov je největším výrobcem lihovin v České republice a jeho podíl na domácím trhu přesahuje 30 procent. Klíčovými produkty firmy jsou dvě nejoblíbenější lihoviny v České republice – Fernet Stock a Fernet Stock Citrus. Stock Plzeň – Božkov vyrábí rovněž nejpopulárnější tuzemský rum – Rum Božkov. V září letošního roku uvedla společnost na trhu zcela nový produkt Fernet Stock Orange. Loni společnost prodala celkem 26,2 milionu litrů lihovin, což představuje meziroční zvýšení o 3,6 procenta. Vývoz se na produkci firmy podílel zhruba pěti procenty. V letošním roce Stock Plzeň – Božkov založil na Slovensku dceřinou společnost Stock Slovakia s. r. o.

Podle generálního ředitele společnosti Stock Plzeň – Božkov Martina Petráška je rozhodnutí akcionářů skupiny Eckes sice překvapivé, ale logické. „Eckes rozhodl plně v souladu se současnými vývojovými trendy v oboru výroby a prodeje rychloobrátkového zboží, kde šanci na dlouhodobý úspěch mají jen silné a specializované skupiny. Pro pracovníky Stocku Plzeň – Božkov bude nejbližší období hledání nového vlastníka jistě představovat dobu určité nejistoty. Avšak vzhledem k tomu, že Stock Plzeň – Božkov je mimořádně úspěšná, zdravá, plně restrukturalizovaná a moderní firma, můžeme spojení s novým strategickým partnerem hledět vstříc bez obav,“ uvedl Martin Petrášek. Začlenění do silné nadnárodní skupiny specializované na alkoholické nápoje podle něho také posílí pozice Stocku Plzeň – Božkov po vstupu České republiky do Evropské unie.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *