ICT

T-Mobile GSM banking již mohou využívat také klienti Živnostenské banky

Služby přímého bankovnictví jsou zákazníkům T-Mobile dostupné již u sedmi bankovních domů.

Klienti ČSOB, eBanky, Poštovní spořitelny a Živnostenské banky mají možnost zvýhodněné výměny běžné SIM karty za bankovní

MiniBanku, moderní systém GSM bankovnictví, vyvinutý ve spolupráci s T-Mobile, nabízí od dnešního dne svým klientům Živnostenská banka. Díky této službě tak mají zákazníci sítě T-Mobile možnost ovládat svůj účet vedený u této banky jednoduše prostřednictvím menu mobilního telefonu. Služby přímého bankovnictví jsou zákazníkům T-Mobile dostupné již u sedmi bankovních domů v České republice.

„Službu přímého bankovnictví jsme začali našim zákazníkům nabízet jako vůbec první český mobilní operátor, a to již v létě 1998. Vedoucí pozici si v této oblasti T-Mobile udržuje i nadále. Naši zákazníci mají možnost využití přímého bankovnictví již se sedmi bankovními domy. Takto širokou nabídku dosud žádný jiný domácí operátor nenabízí,“ říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Služba T-Mobile GSM banking umožňuje zákazníkům provádět aktivní operace s účtem včetně bankovních transakcí kdykoliv a kdekoliv pouze prostřednictvím mobilního telefonu. Klient tak může snadno, rychle a pohodlně získávat aktuální informace o stavu účtu, platbách, měnových kurzech a úrokových sazbách, zadávat jednorázové i trvalé příkazy k úhradě nebo například zakládat termínované vklady. V současné době podporují službu T-Mobile GSM banking Česká spořitelna, ČSOB, eBanka, GE Capital Bank, Poštovní spořitelna, Union banka a Živnostenská banka.

Služba přímého bankovnictví je určena jak pro tarifní zákazníky, tak pro uživatele předplacených služeb Twist. Samotné ovládání služby je velmi jednoduché. K jejímu využívání je zapotřebí bankovní SIM karta, na kterou je zákazníkovi v bance nahrána bankovní aplikace. Zákazníci, kteří dosud používají standardní SIM kartu, si ji mohou na prodejnách T-Mobile vyměnit za bankovní za poplatek ve výši 400 Kč. Při výměně karty zůstává zákazníkovi zachováno stávající telefonní číslo i telefonní seznam.

Zákazníkům T-Mobile, kteří mají účet u ČSOB, eBanky, Poštovní spořitelny a Živnostenské banky, je nyní nabídnuta zvýhodněná výměna SIM karty za bankovní typ se slevou 50 procent. Za bankovní SIM kartu tedy zákazník zaplatí pouhých 200 Kč. Po aktivaci služby T-Mobile GSM banking je mu navíc tato částka kompenzována bankou v podobě slevy z ceny služeb nebo je mu připsána na jeho účet.

Čtěte také