ICT

Visa Europe, Telefónica O2 a Giesecke & Devrient představily novou platební technologii

Visa Europe, Telefónica O2 a Giesecke & Devrient (G&D) představily novou generaci mobilní platební technologie v podobě SIM karty, která umožňuje jejím držitelům jednoduchý přenos mobilních platebních aplikací z jednoho mobilního telefonu do dalšího. Stalo se tak na mezinárodním fóru o informačních a komunikačních technologiích Cartes 2009 v Paříži.

Nová technologie s využitím Smart Card Web Server (SCWS) SIM karet poskytovaných G&D, datovými komunikacemi Telefóniky O2 a platební aplikací Visa Europe svým uživatelům umožní ukládat všechny příslušné platby, bezpečnostní oprávnění i uživatelské rozhraní na jednom místě.

SIM karta může být také vyjmuta z mobilního telefonu se SCWS a být využita v jiném, který tuto technologii podporuje. Díky tomu mohou uživatelé pokračovat v používání platební služby Visa bez nutnosti instalovat nové uživatelské rozhraní či platební aplikaci při změně telefonu.

„Nový prototyp je důkazem toho, že se technologie jednoduchých mobilních plateb pro uživatele stále vyvíjí. Nyní je klíčové učinit bezpečné mobilní platby ještě jednodušší. Spolu s partnery projektu se připravujeme i do budoucna, kdy budou uživatelé moci přesouvat jejich Visa mobilní aplikace z jednoho telefonu do druhého, aniž by přerušili využívání plateb při výměně svého telefonu,“ řekla Sandra Alzetta, Senior Vice President a vedoucí oddělení inovací Visa Europe. A dodává: „Toto je první veřejné představení mobilní platební aplikace Visa založené na SIM řešení užitím technologie Smart Card Web Server. Spolupráce s G&D a Telefónicou O2 je dalším příkladem pokračujících příprav asociace Visa na budoucí platební inovace, které usnadní zákazníkům mobilní platby.“

Technologie Smart Card Web Server využívá SIM kartu jako lokální server uvnitř mobilního telefonu k zobrazení uživatelského rozhraní, které umožní mobilní platební služby. Od aplikace JAVA či jiných softwarových zařízení pro uživatelská rozhraní se liší užitím standardních internetových technologií jako je HTML nebo bezpečnostních spojení Https. Aby mohl být zobrazen obsah, SCWS se na SIM kartách spojuje s internetovým prohlížečem na mobilním telefonu a nabízí stejný vzhled jako na internetu.

Předpokládá se, že SCWS technologie bude stále více integrována do mobilních zařízení, aby umožnila jednodušší přenosnost mobilních platebních aplikací uložených na SIM kartě mezi dvěma telefony. I další mobilní platební aplikace od Visa včetně mobilní bezkontaktní aplikace mohou využívat tuto technologii, aby zajistili snadnější přesun aplikací z jednoho zařízení do druhého.

-red-

Čtěte také