Průmysl

Londýnský West End je opět nejdražším kancelářským trhem

Nejnovější studie CB Richard Ellis porovnávající celkové náklady spojené s pronájmem kancelářských prostor dokazuje, že Londýn je opět nejdražším kancelářským trhem na světě. Následují vnitřní a vnější disktrikty Tokia, Hong Kong a Moskva. Report sleduje náklady na kancelářském trhu v 179 zemích světa.

Ekonomické podmínky v Evropě jsem stále křehké, ale nedávno zveřejněná data napovídají, že přichází postupné oživení. Celosvětově kancelářské trhy pozorují pokles jak nájmů, tak i celkových nákladů spojených s pronájmem a průměrný pokles oproti minulému roku je 7,7%. Nejvýraznější pokles zaznamenal Kyjev a to 64,6%.

V Praze jsou nejvyšší dosahované náklady spojené s pronájmem kancelářských prostor na hodnotě 28,99 Euro/m2/měsíc, což představuje meziroční pokles o 4,5%.

Katarína Wojtusiak z pražské pobočky CB Richard Ellis komentuje: „Výše nájemného je v České republice dlouhodobě stabilní a v blízké době neočekáváme významné výkyvy. V centru Prahy jsme zaznamenali mírný pokles prime rent tzv. Nejvýše dosahovaného nájemného na nynějších 21 Euro/m2/měsíc.“

5 nejdražších kancelářských trhu světa

Srovnání měst střední a východní Evropy

-red-

Čtěte také