ICT

Ness uvedl na trh unikátní řešení BI pro nové obchodníky s energiemi

Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních business řešení a služeb v oblasti informačních technologií, rozšířil svoje portfolio pro energetický trh o nové řešení pro obchodníky s elektrickou energií a plynem. První společností, kde Ness tento systém úspěšně zavádí, je Lumius spol. s r.o.

Společnost Ness Technologies, která na utilitním trhu v České republice působí už 18 let a patří mezi nejvýznamnější dodavatele progresivních technologií, pružně zareagovala na potřeby nově vznikajících nezávislých obchodníků s energiemi. Po úspěchu s obchodním systémem MDMS a navazujícími systémy pro komunikaci s OTE a CEPS, uvádí na trh unikátní řešení Business Inteligence pro podporu prodeje elektrické energie a plynu. To tvoří nadstavbu nad interním obchodním systémem a umožňuje obchodníkům sofistikované krátkodobé i dlouhodobé bilancování obchodní pozice. Zásadně totiž zlepšuje vyhodnocování a plánování obchodů s energií z pohledu obchodované komodity, regionu, jednotlivých partnerů i zákazníků.

„Ze zkušeností víme, že být efektivní v obchodování s energiemi, znamená nejen správně předpovídat a včas vyhodnocovat rizika, ale i detailně rozklíčovat náklady a budoucí výnosy. Správně předvídat a řídit profitabilitu je ale velmi složité. Při rozhodování je potřeba dobře a rychle vyhodnotit velké množství informací – marže, vývoj cen energií či měnových kurzů na tuzemském trhu, ale například i na energetické burze Nord Pool… A to zdaleka není všechno. Proto přicházíme obchodníkům na pomoc s naším řešením“, říká Karol Kubeczka, ředitel divize Utility & Manufacturing.

Unikátní řešení využívá technologii Oracle Hyperion a může být jako BI nadstavba úspěšně použito nad jakýkoliv obchodní systém společností, obchodujících s energiemi.

Ness kromě uvedeného BI řešení, realizoval pro společnost Lumius i další systémy, podporující obchodování s energiemi (Trade Conector či MDMS) a v současnosti tam jeho odborníci pracují na externím portálu a fakturačním systému.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!