ICT

KPNQwest dodá mezinárodní síť IP firmě Petroleum Geo-Services

KPNQwest, přední evropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb, oznámila uzavření dohody se společností Petroleum Geo-Services (PGS), která je významným globálním poskytovatelem technologických služeb pro velké ropné firmy. Na základě tohoto kontraktu poskytne KPNQwest řešení IP VPN pro spojení poboček společnosti na čtyřech kontinentech a doplní jej službami MBBS (managed broadband capacity).

Podle dohody propojí společnost KPNQwest čtyři klíčové lokality firmy PGS v americkém Houstonu, norském Oslu, australském Perthu a jihoasijském Singapuru. Propracované síťové řešení bude podporováno vysokokapacitními transatlantickými linkami z Londýna a Osla do Spojených států. Nová síť IP VPN nahradí dosavadní řešení Frame Relay a nabídne řadu nových možností včetně upravovatelné šířky pásma pro provoz důležitých podnikových aplikací, intranetu a systému elektronické pošty.

Vzhledem k tomu, že řešení využívá panevropskou síť EuroRingů, která je plynule propojena s globální infrastrukturou o délce 180 tisíc kilometrů, probíhá přenos dat s minimálním zpožděním a na nejvyšší možné úrovni z hlediska RTT (round trip times). Pro firmu PGS to znamená rychlejší a přímější přístup k informacím a zároveň podstatné zefektivnění výkonu sítě.

„Kontrakt se společností KPNQwest nám zaručuje robustní síť na podporu naší intenzivní datové komunikace v rámci celého světa,“ řekl Jorn Eriksen z firmy PGS. „Řešení se vyznačuje rychlou rozšiřitelností v případě potřeby a zároveň nabízí nejvyšší záruky úrovně kvality a služeb. A pro nás je výkonnost sítě klíčová.“

„Tato dohoda je pro společnost KPNQwest velice důležitá a je důkazem, že jsme schopni spojit infrastrukturu firmy Qwest v Severní Americe s našimi službami v Asii a poskytnout tak komplexní globální řešení pro PGS,“ prohlásil Bill Fugelsang, viceprezident společnosti KPNQwest pro podnikové sítě. „Toto řešení rovněž umožňuje racionalizovat náklady na firemní komunikaci PGS a poskytnout centrální kontaktní místo pro podporu i fakturování.“

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!